Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Kilkudziesięciu pielgrzymów ma w nogach już około 120-tu kilometrów. Jednak większość rozpocznie swoją wędrówkę jutro rano. Z osiedla Słonecznego po Mszy św o godzinie 7-mej wyruszy jubileuszowa 30. Szczecińska Pielgrzymka na Jasną Górę.
Choć wystartowała już w piątek z Łukęcina, największa grupa rozpoczyna wędrówkę w Szczecinie.
Jakimi motywami kierują się pielgrzymi, co takiego niezwykłego jest w kilkunastodniowym marszu i co dzieje się już tam na Jasnej Górze?
Posłuchaj rozmowy
Maria Krysztopik, po raz 12 na pielgrzymce
ks. Paweł Ostrowski, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
ks. Karol Łabenda, przewodnik grupy św. Jakuba
ks. Tomasz Gruszto, wicedyrektor d/s logistyki
 

Zobacz także

2014-08-05, godz. 11:04 "Inni" wciąż dyskryminowani [ROZMOWA] Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną – taki komunikat wydał Główny Inspektor Sanitarny. Zmusiły go do tego powtarzające się informacje o utrudnianiu… » więcej 2014-08-01, godz. 08:56 Polska płaci za unijne sankcje wobec Rosji [ROZMOWA] Władimir Putin znów ogłosił embargo na polskie owoce i warzywa. Oficjalnie za dużo w nich pestycydów i azotanów. Tak naprawdę to odpowiedź za sankcję… » więcej 2014-07-31, godz. 09:28 Szykuje się wielki powrót małych sądów [ROZMOWA] Szykuje się wielki powrót małych sądów. Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" chce przywrócenia 58 sądów rejonowych zniesionych na mocy tzw. reformy… » więcej 2014-07-31, godz. 09:29 Polacy to ekonomiczni analfabeci [ROZMOWA] Polacy to finansowi analfabeci - tak można o nas śmiało powiedzieć po zapoznaniu się z wynikami badania, które przeprowadziły Instytutu Wolności i Raiffeisen… » więcej 2014-07-31, godz. 09:30 Gry komputerowe - nie takie straszne, jak je malują [ROZMOWA] Uzależniają, szkodzą, kreują złe nawyki żywieniowe i zacierają granicę między fantazją a rzeczywistością – tak często przedstawia się ciemną stronę… » więcej 2014-07-30, godz. 11:24 Coraz więcej osób żebrze na ulicach Szczecina [ROZMOWA] Ponad trzy tysiące - tyle wykroczeń za natarczywe lub oszukane żebractwo zostało spisane przez policję w całej Polsce w 2013 roku. Żebracy w tym roku okupują… » więcej 2014-07-30, godz. 11:25 Raport NIK miażdży budowę elektrowni wiatrowych w Polsce [ROZMOWA] Najwyższa Izba Kontroli miażdży budowę elektrowni wiatrowych w Polsce. Raport nie zostawia suchej nitki i wskazuje na szereg nieprawidłowości. Farmy wiatrowe… » więcej 2014-07-30, godz. 11:25 ZUS czy OFE? - zostały już tylko godziny [ROZMOWA] Zaledwie 2 dni pozostały do podjęcia ostatecznej decyzji gdzie nasze pieniądze będą pracować na przyszłą emeryturę. Decyzja musi zapaść do czwartku… » więcej 2014-07-25, godz. 09:50 Jak co roku w wakacje szpitalom brakuje krwi [ROZMOWA] Szpitalom brakuje krwi. Jak co roku w wakacje, zwiększona liczba wypadków i urlopy krwiodawców sprawiają, że zapasy dramatycznie się kurczą. Pracownicy… » więcej 2014-08-04, godz. 14:45 Wielka Wojna zapomniana - 100. rocznica wybuchu I wojny światowej W tej wojnie walczyło 70 milionów żołnierzy, z czego 10 milionów poległo, a 20 milionów zostało rannych. Dziś mija setna rocznica wybuchu I wojny światowej… » więcej
609610611612613