Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Małgorzata Frymus
Fot. Małgorzata Frymus
Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał się III Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich Gryf 2024. Już po raz kolejny organizatorem tego wydarzenia był Zespół Pieśni i Tańca SZCZECINIANIE.

Podczas zmagań publiczność mogła oglądać 75 par tanecznych z całej Polski , w tym przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Swoje umiejętności w tańcach polskich prezentowali zarówno młodsi, jak i starsi pasjonaci tańca.

Oprawa i organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez pomocy rodziców tancerzy i wolontariuszy związanych z Zespołem Pieśni i Tańca Szczecinianie.

Porozmawiamy dziś o samym III Ogólnopolskim Konkurs Tańców Polskich Gryf 2024, ale też o sensie organizowania spotkania, gdzie wartości i tradycja są w roli głównej. Do studia udało się zaprosić jurorów i organizatorów Turnieju.


Posłuchaj rozmowy Małgorzata Frymus z gośćmi
W studiu:
Jan Łosakiewicz - Sędzia Główny Konkursu, choreograf, reżyser, animator i organizator kultury, pedagog-wychowawca młodzieży, dyrektor Teatru Tańca Uniwersytetu ,v-ce przewodniczący Sekcji Polskiej CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Norbert Późniewski - Sędzia Ekspert członek polskiej sekcji CIOFF

Ewa Ott-Kamińska, Krzysztof Kamiński, Zosia i Antonina Kamińskie z Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie.
 

Zobacz także

2024-05-22, godz. 14:44 French Open 2024 Paryż po raz kolejny został światową stolicą tenisa - trwają tam eliminacje do 123. edycji wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Jak wygląda ten turniej… » więcej 2024-05-22, godz. 14:43 Edukacja regionalna najmłodszych Jedną z ważniejszych potrzeb człowieka jest poczucie przynależności do miejsca, wspólnoty, rodziny. Daje poczucie „bycia u siebie", ale i „bycia sobą"… » więcej 2024-05-22, godz. 14:41 Zbliżają się wybory do europarlamentu Już wkrótce wybory do Parlamentu Europejskiego. Na jakich zasadach się odbywają? Od czego zależy podział mandatów? I co najistotniejsze – dlaczego jest… » więcej 2024-05-21, godz. 20:17 Nowy kierunek na Akademii Sztuki Akademia Sztuki doczekała się nowego kierunku - śpiew jazzowy. Właśnie rozpoczął się nabór. Wreszcie nie tylko instrumentaliści, ale też wokaliści… » więcej 2024-05-21, godz. 20:14 Odszedł Franciszek Łuczko, nauczyciel i opozycjonista Zmarł Franciszek Łuczko legendarny profesor I LO w Szczecinie. Opozycjonista, nauczyciel historii kilku pokoleń szczecinian, uczący ich krytycznego myślenia… » więcej 2024-05-21, godz. 20:13 Oberwanie chmury nad Szczecinem. Miasto zalane Wczorajsze ulewy i burze ponownie w kilku miejscach zalały Szczecin. Co nie zostało zrobione w porę, by duże ilości wody z nieba nie były zaskoczeniem -… » więcej 2024-05-20, godz. 16:43 Jedzenie zamiast bomb „Jedzenie zamiast bomb” tak nazywa się kolektyw, który rozdaje ubogim żywność w wielu miejscach świata, także w Szczecinie. Czy wizja świata bez miliardów… » więcej 2024-05-20, godz. 16:43 IT Fitness Test 2024 W Polsce uczniowie i nauczyciele rozwiązują IT Fitness Test 2024, sprawdzający kompetencje cyfrowe. Wyniki z poprzednich lat nie były zadowalające. Jak poprawić… » więcej 2024-05-20, godz. 16:42 Warszawski magistrat bez krzyży Warszawski magistrat zdecydował o zdjęciu krzyży w urzędach i biurach. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, podkreśla, że przestrzenie, w których są obsługiwani… » więcej 2024-05-16, godz. 19:38 W sobotę 18. Noc Muzeów w Szczecinie i regionie W najbliższy sobotni wieczór i noc muzea, galerie sztuki, archiwa oraz wiele innych instytucji za darmo otwiera swoje drzwi dla zwiedzających, często oferując… » więcej
678910