Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Piotr Nykowski
Fot. Piotr Nykowski
„Czy teatr może usłyszeć sygnały SOS wysyłane przez zubożałych obywateli, zamkniętych w celach wirtualnej rzeczywistości, zagubionych w dusznej prywatności? Czy teatr jest zaniepokojony niszczeniem środowiska, globalnym ociepleniem? Czy teatr troszczy się o kondycję człowieka, którym manipulują interesy polityczne i ekonomiczne, sieci informacyjne i opiniotwórcze korporacje? To pytania, na które nie ma ostatecznych odpowiedzi, ponieważ teatr od wieków istnieje i trwa dzięki pytaniom bez odpowiedzi.” A jednak poszukiwać ich będziemy w przededniu Międzynarodowego Dnia Teatru.

Z tej okazji wszystkim ludziom teatru - zdrowia, szczęścia i tego, był teatr był miejscem spotkań, wymiany myśli, przeżywania emocji.

Serdeczne gratulacje dla twórców, którzy z tej okazji zostali uhonorowani: Grażyny Madej - srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, oraz dla Nelly Sozańskiej-Przyboś, Marty Łągiewki i Jakuba Gwita - odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
Zaprasza Agata Rokicka
Marta Łągiewka - aktorka Teatru Lalek Pleciuga oraz współtwórczyni Fundacji Tettere
Anna Garlicka – była wicedyrektor Teatru Pleciuga, była dyrektor Kontrapunktu
Amelia Jurewicz i Jakub Schabek - aktorzy Teatru Uhuru
Wiesław Łągiewka – aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, reżyser, śpiewak, w tym roku będzie obchodził swoje 50-lecie na scenach teatralnych Szczecina
Mirosław Kosiński - śpiewak operowy, przewodniczący Zarządu Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie
Jakub Gwit – aktor, właściciel Teatru „Rozmaitości Gwitajcie”
 

Zobacz także

2025-04-07, godz. 13:17 Jak walczyć z oszustwami? Seniorka ze Szczecina przelała oszustowi 90 tysięcy złotych. Była przekonana, że od kilku miesięcy rozmawia przez telefon z Michałem Szpakiem. Kto jest… » więcej 2025-04-07, godz. 13:17 Zmiany składki zdrowotnej Przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł miesięcznie, ale nie wszyscy na tym skorzystają. Sejm przegłosował zmiany składki zdrowotnej dla firm… » więcej 2025-04-07, godz. 13:13 Kontrowersje po wyroku Do niczego w życiu nie doszedł – tymi słowami sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie uzasadnił wyrok w sprawie pana Marcina, który na stacji w Świdwinie… » więcej 2025-04-03, godz. 14:47 Himalaista Piotr Krzyżowski przed kolejnym wyzwaniem Już za kilka dni Piotr Krzyżowski rozpocznie wyprawę na Makalu - czwarty najwyższy szczyt Ziemi. Himalaista zamierza zdobyć ośmiotysięcznik bez dodatkowego… » więcej 2025-04-03, godz. 14:22 Szansa na terapię dla pacjentów, cierpiących na "chorobę wilczego głodu" Jest nadzieja dla chorujących na Zespół Pradera-Williego, schorzenia prowadzącego między innymi do otyłości, cukrzycy, drażliwości oraz zaburzeń układów… » więcej 2025-04-03, godz. 14:14 Cła Donalda Trumpa. Będzie wojna handlowa z całym światem? Prezydent USA ogłosił wprowadzenie ceł na towary importowane z większości krajów świata. Produkty z Unii Europejskiej będą objęte 20-procentowym podatkiem… » więcej 2025-04-02, godz. 15:30 "Color Art" Organizowany przez Goleniowski Dom Kultury Festiwal Color Art promuje bardzo młodych artystów. Co daje dziecku kontakt ze sztuką? » więcej 2025-04-02, godz. 15:29 Kolejna ostra kłótnia w Sejmie Dziś na sejmowej mównicy Jarosław Kaczyński pokłócił się z Romanem Giertychem. Padły epitety, oskarżenia. Posłowie z ław skandowali hasła. Quo vadis… » więcej 2025-04-02, godz. 15:29 Przed nami "Ślady" W najbliższy weekend w Szczecinie rozpocznie się druga edycja festiwalu „Ślady”, który jest poświęcony jednemu z najwybitniejszych teologów XX wieku… » więcej 2025-04-01, godz. 14:31 Historia Szczecina i szczecińskich mediów po 1945 r. Nowa pozycja na rynku wydawniczym 366. Szczeciński (nie)codziennik medialny to najnowsza książka Pauliny Olechowskiej. Jak historia zapisuje się w newsach, artykułach i programach? » więcej
12345