Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
"Jeden z piękniejszych obrazków, które można zobaczyć, to ludzie w wieku mocno dojrzałym trzymający się za ręce na spacerze w parku. Banalne? Być może.
Widok ten jednak wyzwala we mnie uczucie zazdrości i pytanie - czy my też tak będziemy umieli kochać do końca ? A może to nowa miłość, nowy obiekt westchnień, kolejny podarunek od losu. Jakie jest to uczucie wieku dojrzałego, czy tak samo intensywne jak w młodości?
Postanowiłam poszukać odpowiedzi na to pytanie, pierwsze kroki kierując do współczesnej
"swatki " czyli do biura Pani Danuty Litwinowicz - osoby, która kojarzy ludzi od 30 lat."
Tak o swoim reportażu mówi autorka, Katarzyna Wolnik-Sayna. "Młodzi mają jeszcze czas" - to jego tytuł.

Wciśnij "więcej" i posłuchaj reportażu oraz rozmowy
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy o reportażu i o miłości :-)
Goście:
Aleksandra Sachniewicz - słuchaczka Uniwersytetu III Wieku w Szczecinie.
Kamila Wyrębska-Krzywdzińska - inspektor ds. kultury, kultury fizycznej i sportu, turystyki, oświaty, ochrony zdrowia i stowarzyszeń w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie.
Izabella Orzechowska - psycholog.
Katarzyna Wolnik-Sayna - autorka reportażu.
 

Zobacz także

2020-09-23, godz. 12:25 "Homer, Bonus, Rokosz i inne psy" - reportaż Małgorzaty Furgi Renata Grudzień jest trenerem zwierząt i behawiorystką, ale także wolontariuszką w schronisku dla zwierząt w Choszcznie. Pomaga psom odzyskać wiarę w człowieka… » więcej 2020-09-22, godz. 09:53 "Polska jest tutaj, gdzie się urodziła" - reportaż Agaty Rokickiej Każdy ma swoją Arkadię - miejsce, które przywodzi na myśl dobre czasy. Pani Janina nazywa je "doliną marzeń". Dla niej tą doliną jest Zamarstynów, zatopiona… » więcej 2020-09-21, godz. 10:17 „Śniadanie na rozstaju torów” - reportaż Anny Kolmer Lata 1945-1948, to na ziemiach zachodnich czas masowych migracji ludności. Większa część z nich miała charakter przymusowy – przesunięcie granic skutkowało… » więcej 2020-09-16, godz. 12:42 "CWAŁ w Boninie" - reportaż Małgorzaty Frymus Fundacja Bonin i powołane przez nią Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej "CWAŁ" realizuje projekty, które zmieniają nie tylko samych ludzi, ale też ich… » więcej 2020-09-15, godz. 08:23 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" - reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej 2020-09-14, godz. 10:55 "Perkusja w Groszki" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Wulkan energii i balon łagodności w jednym. Perkusista, który zaraża pasją do muzyki. Grał z zespołami: Hey, Kolaboranci, Indios Bravos, Ira, Sklep z ptasimi… » więcej 2020-09-09, godz. 14:55 "Jan i Marysieńka współcześnie" - reportaż Anny Kolmer Historia może być pasjonującą przygodą, jeśli potrafimy opowiadać w sposób atrakcyjny. Nudny wykład nie zachęci do prowadzenia poszukiwań w bibliotekach… » więcej 2020-09-08, godz. 11:12 „Pogranicze w kwarantannie” - reportaż Joanny Skoniecznej W piątek, po kilku miesiącach oczekiwania, całkowicie otwarto granicę z landem Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przez ostatnie tygodnie nie można było do pobliskich… » więcej 2020-09-07, godz. 09:50 "Zawsze przegrywa dziecko" - reportaż Małgorzaty Furgi Uczniowie z ADHD przyprowadzani są przez rodziców szukających pomocy do Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z ADHD w Szczecinie działającej… » więcej 2020-09-03, godz. 15:25 „Konsul” - słuchowisko Magdaleny Wleklik Ogarnięta II WŚ Europa, walka wojsk i wywiadów. Polską placówką dyplomatyczną w Stambule kieruje dyplomata, adwokat Jerzy Kurcyusz, późniejszy obrońca… » więcej
12345