Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Filipinki i Zespół Markato; fot. Joanna Kurzydlak - Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Filipinki i Zespół Markato; fot. Joanna Kurzydlak - Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Spotkanie Pokoleń, fot. Joanna Kurzydlak, Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Spotkanie Pokoleń, fot. Joanna Kurzydlak, Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
W wieku 3 lat została emigrantką. W jej ojczyźnie trwała wojna domowa. Przyjechała ze swoim rodzeństwem i mamą do Polski. Była w domu dziecka, ale nie wspomina tamtych czasów źle. Trafiła do Filipinek - pierwszego polskiego girlsbandu, który w latach 60-tych bił rekordy popularności. Niki Ikonomu - "Byłam Filipinką" reportaż Małgorzaty Frymus w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur -Woronieckiej. Zapraszamy do słuchania.

Po reportażu rozmowa z Małgorzatą Frymus, Elwirą Rewcio dyr. Pałacu Młodzieży, prezeską Fundacji na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy i Moniką Dyker -Woźniak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Dzisiaj odbyła się też internetowa premiera najnowszego teledysku Zespołu Markato z Pałacu Młodzieży prezentująca filipinkową piosenkę "Filipinki to my". Wideoklip, wyprodukowany przez Fundację Na Rzecz Kultury i Integracji "Pozytywy", nagrywany był na szczecińskich bulwarach i w Starej Rzeźni ze specjalnym udziałem Filipinek. Prapremiera filmiku odbyła się podczas jubileuszu 60-lecia pierwszego w Polsce girlsbandu 22 września 2019 w Iluzjonie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Link do teledysku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000513663570

Zobacz także

2020-01-28, godz. 10:47 "Serce - suma piękna" reportaż Małgorzaty Frymus Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie leży w samym SERCU Szczecina. Ten centralnie położony kościół odwiedzany jest przez wszystkich… » więcej 2020-01-27, godz. 10:36 "Lekarstwo na szpitalną nudę" - reportaż Anny Kolmer W całej Polsce jest ich około 90. O szpitalnych szkołach nie mówi się zbyt wiele, często też nie zauważa się ich problemów. A bywa, że są one jedyną… » więcej 2020-01-23, godz. 05:00 „Benici” - audycja Joanny Skoniecznej Zmysłowa blondynka paląca papierosa...ubrana jedynie w pierścionek z wielkim ametystem. Tak wyglądała jedna z wielu, choć wyjątkowa, okładka przedwojennego… » więcej 2020-01-22, godz. 09:24 "Kraina poplątanych dróg" - reportaż Małgorzaty Furgi Po 10 latach pobytu za granicą, wrócili do Polski. Tęsnili przede wszystkim za za zachodniopomorskimi krajobrazami. Teresa T. Maja i Krzysztof Petelczyc, razem… » więcej 2020-01-21, godz. 12:33 ,,Dom w mojej głowie” - reportaż Pauliny Zaremby Egzystencjalna wędrówka po świecie obcym dla większości ludzi... Paweł Ilecki przekraczając próg domu myślał, że to sen. Jego losy przypominają sinusoidę… » więcej 2020-01-20, godz. 15:06 "Oni to my" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Babciu, dziadku, opowiedzcie, jak to było, kiedy byliście młodzi..." - na takie zdanie czekają starsi ludzi - chcą dzielić się wspomnieniami, doświadczeniem… » więcej 2020-01-16, godz. 16:48 "Za psie pieniądze" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Iść za marzeniem - to sztuka, która udaje się tylko niektórym. Autorka reportażu miała szczęście, bo spotkała takich ludzi na swojej drodze. I w dodatku… » więcej 2020-01-15, godz. 10:56 "Nazywają mnie saper" - reportaż Małgorzaty Furgi W 1946 roku, w wyniku wybuchu granatu, kilkuletni wówczas Jerzy Gabryszewski stracił jedno oko, w drugim niemal całkowicie utracił zdolność widzenia. Liczne… » więcej 2020-01-14, godz. 11:33 "Opiekunowie zegarów" - reportaż Małgorzaty Furgi Ojciec z synem, których łączą podobne zainteresowania - architektura, modelarstwo, stare samochody oraz zabytkowe mechaniczne zegary. Od 2003 roku razem pracują… » więcej 2020-01-13, godz. 09:04 "Bejt znaczy dom" - reportaż Agnieszki Lipskiej i Adama Głaczyńskiego Przejmująca historia z okresu okupacji niemieckiej. Przeniesiemy się do Markowej na Podkarpaciu, gdzie Antoni i Dorota Szylarowie w czasie II wojny światowej… » więcej
12345