Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Samotne matki mające poważne problemy życiowe i nie mogące znaleźć schronienia dla siebie i swoich dzieci mogą poszukać pomocy w stworzonych dla nich ośrodkach, takich jak Domy Samotnej Matki. Aktualna nazwa takich placówek brzmi "Dom dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży". Kobiety w ciąży stanowią około 25% mieszkanek, reszta to matki z dziećmi. Sporą grupę stanowią nieletnie matki. Warto dodać, że Domy Samotnej Matki to nie tylko dach nad głową, kobiety otrzymują tu także wsparcie finansowe i psychologiczne. W Polsce mamy 40 takich ośrodków. Jeden z nich działa w powiecie polickim w Karwowie i prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Dom siostry Nikodemy", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur- Woronieckiej.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Anną Kolmer, a także z Agnieszką Zalewską z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom i psychologiem Małgorzatą Gola - Chmielewską.
 

Zobacz także

2020-04-08, godz. 10:12 "Spóźniłam się" - reportaż Agaty Rokickiej "Tryb specjalny" - za tym niewinnie brzmiącym sformułowaniem kryje się proceder, który oznaczał egzekucje bez sądów, bez wyroków, na podstawie list śmierci… » więcej 2020-04-07, godz. 13:12 “Lekcja w salonie” reportaż Anny Dudzińskiej Przy komputerach i laptopach. Dzieci na całym świecie uczą się na odległość. Z powodu pandemii koronawirusa ponad półtora miliarda uczniów nie chodzi… » więcej 2020-04-06, godz. 14:54 "Osobno, a jednak tak blisko" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Są na stanowiskach, w szpitalach, gotowi nieść pomoc. Ludzie zwyczajnie niezwyczajni. Jak dodać im otuchy do codziennej walki z rzeczywistością? Szczególnie… » więcej 2020-03-31, godz. 13:50 "Płyniemy jedną łodzią..." - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gastronomia to nie tylko biznes - to przede wszystkim ludzie. A za każdym człowiekiem stoi jakaś historia. Joanna i jej brat Michał marzyli o własnej restauracji… » więcej 2020-03-30, godz. 09:41 „Królestwo Edwarda" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Jego przygoda ze sportem trwa już 52 lata. Jako zawodnik wygrywał z najlepszymi. Jako trener uczy innych wygrywania nie tylko na ringu. Edward Król z żoną… » więcej 2020-03-26, godz. 14:57 Joanna Skonieczna w finale konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Gratulujem… Audycja naszej redakcyjnej koleżanki, Joanny Skoniecznej znalazła się w finale Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Została… » więcej 2020-03-25, godz. 14:45 "Zamaskowana rozmowa" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W ogłoszeniu na FB czytamy: "Kochane SĄSIADKI, MAMUSIE, BABCIE i WSPANIAŁE DUSZE! Szczecinianką szyjącą można być z potrzeby serca! Potrzebne są maseczki… » więcej 2020-03-24, godz. 11:51 "O co się kłócimy?" - reportaż Agaty Rokickiej O co się kłócimy? - zadaje sobie pytanie Leon Tychowski, prezes "Zabytku", spoglądając z uśmiechem na sekretarza, Zbigniewa Pakosza. O kolejność działania… » więcej 2020-03-23, godz. 02:28 "Historia rodziny Kantorków z Czerwonym Krzyżem w tle" - reportaż Małgorzaty Furgi "Fragment historii rodziny Kantorków, związanej ze Szczecinem i dzisiejszym Szpitalem Klinicznym przy ul. Unii Lubelskiej. Historii dotyczącej mojego ojca Zdzisława… » więcej 2020-03-18, godz. 13:07 "Mały Sieradz" - reportaż Anny Kolmer Zapraszamy do Wojcieszyna, małej wsi koło Nowogardu. Jej mieszkańcy zjednoczyli się wokół idei wybudowania kościoła. Opowiadają o tym: ksiądz Grzegorz… » więcej
12345