Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Samotne matki mające poważne problemy życiowe i nie mogące znaleźć schronienia dla siebie i swoich dzieci mogą poszukać pomocy w stworzonych dla nich ośrodkach, takich jak Domy Samotnej Matki. Aktualna nazwa takich placówek brzmi "Dom dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży". Kobiety w ciąży stanowią około 25% mieszkanek, reszta to matki z dziećmi. Sporą grupę stanowią nieletnie matki. Warto dodać, że Domy Samotnej Matki to nie tylko dach nad głową, kobiety otrzymują tu także wsparcie finansowe i psychologiczne. W Polsce mamy 40 takich ośrodków. Jeden z nich działa w powiecie polickim w Karwowie i prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Dom siostry Nikodemy", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur- Woronieckiej.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Anną Kolmer, a także z Agnieszką Zalewską z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom i psychologiem Małgorzatą Gola - Chmielewską.
 

Zobacz także

2020-07-02, godz. 06:00 "Pierwsze dni polskiego Szczecina" -reportaż Małgorzaty Furgi Kiedy Szczecin przestał być Stettinem? Czy 5 lipca to dzień kiedy możemy obchodzić urodziny polskiego Szczecina? 5 lipca 1945 r. Szczecin przeszedł w ręce… » więcej 2020-07-01, godz. 09:46 "Kapelusze pani Ewy" - reportaż Małgorzaty Furgi Reprezentuje zawód dzisiaj niezwykle rzadki - jest modystką, a oznacza to, że tworzy kapelusze. Każdy zamówiony u niej kapelusz jest przez nią modelowany… » więcej 2020-06-30, godz. 11:01 "Moje przyjaciółki, bakterie" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Przez całe wakacje po 21 w audycji "Radio Szczecin na wieczór" prezentować będziemy ciekawe, zadziwiające, śmieszne albo wzruszające, ale na pewno poruszające… » więcej 2020-06-25, godz. 15:48 "Wzór na czerwoną cebulę" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Przypominamy dziś niezwykle kolorową, optymistyczną opowieść... z cebulą w tle. Jej bohaterką jest młoda artystka, Joanna Knasińska, wówczas uczennica… » więcej 2020-06-24, godz. 13:43 "Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do… » więcej 2020-06-23, godz. 16:04 "Pamięć jest po prostu za mała" - reportaż Agaty Rokickiej Miał 17 lat, gdy trafił do Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej. Tam poznał swoją późniejszą żonę, Jagodę oraz mistrza - założyciela i… » więcej 2020-06-22, godz. 07:41 "Kapitańskie tango" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny To historie jak z filmu, bomba na pokładzie, czar kapitańskich bali, ładownia pełna broni i etos morza, któremu poświęcił życie. To wszystko zamknięte… » więcej 2020-06-18, godz. 11:10 „Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus Zaczęło się od fascynacji starym Szczecinem i zdjęć na Instagramie, później była książka, a teraz będzie jeszcze miejsce spotkań. Przed ostatnim Bożym… » więcej 2020-06-17, godz. 10:55 "Samorządowa przygoda Waldemara Gila" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater reportażu jak wskazuje jego tytuł był samorządowcem. Pełnił funkcję prezydenta Stargardu Szczecińskiego i starosty stargardzkiego. Wcześniej pracował… » więcej 2020-06-16, godz. 11:18 "Mówienie jest przyjemne" - reportaż Małgorzaty Furgi Jąkanie wyklucza. Zdecydowana większość osób jąkających się rezygnuje z marzeń, zamyka się w domu i nigdy nie próbuje poradzić sobie z zaburzeniami… » więcej
34567