Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
„Dom siostry Nikodemy”– reportaż Anny Kolmer, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Dom Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Mamy z Domu Samotnej Matki w Karwowie, fot. A. Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Przyjazne miejsce w Karwowie, fot. A.Naumowicz
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Samotne matki mające poważne problemy życiowe i nie mogące znaleźć schronienia dla siebie i swoich dzieci mogą poszukać pomocy w stworzonych dla nich ośrodkach, takich jak Domy Samotnej Matki. Aktualna nazwa takich placówek brzmi "Dom dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży". Kobiety w ciąży stanowią około 25% mieszkanek, reszta to matki z dziećmi. Sporą grupę stanowią nieletnie matki. Warto dodać, że Domy Samotnej Matki to nie tylko dach nad głową, kobiety otrzymują tu także wsparcie finansowe i psychologiczne. W Polsce mamy 40 takich ośrodków. Jeden z nich działa w powiecie polickim w Karwowie i prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Dom siostry Nikodemy", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur- Woronieckiej.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Anną Kolmer, a także z Agnieszką Zalewską z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom i psychologiem Małgorzatą Gola - Chmielewską.
 

Zobacz także

2019-12-03, godz. 11:11 Z okruchów pamięci- reportaż Małgorzaty Furgi Małgorzata Furga z Radia Szczecin, autorka reportażu pt. "Z okruchów pamięci", opowiadającego o losach ziemiaństwa na Kresach w czasie II wojny światowej… » więcej 2019-12-02, godz. 08:33 "Cześki" - reportaż Małgorzaty Frymus W teatrze bywają często, nawet kilkanaście razy w miesiącu. Na te same przedstawienia potrafią iść kilka, a nawet kilkadziesiąt razy. Od kilku lat w Szczecinie… » więcej 2019-11-27, godz. 13:59 "Pani położna" - reportaż Małgorzaty Furgi Moment przyjścia dziecka na świat, to najczęściej magiczna chwila. Jednak, aby ten dzień zapamiętać jako wyjątkowy, kobiecie musi towarzyszyć ktoś przyjazny… » więcej 2019-11-26, godz. 13:12 "Zagraj w Bingo" - reportaż Małgorzaty Furgi Pani Marta, wolontariuszka Fundacji Kamienica 1 odwiedza domy pomocy społecznej i grywa z seniorami w Bingo. Jest żoną, mamą dwóch córek, w tym jednej niepełnosprawnej… » więcej 2019-11-25, godz. 08:59 "Drugie życie Marii" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Napis na burcie "KAPRYS MILIONERA" - tak ręka kolegi klubowego wypisała wyceniając zarobione przez Ludka dolary na kontrakcie w Afryce (pracował jako geolog)… » więcej 2019-11-21, godz. 09:14 "Zmowa ku Płoni" – reportaż Anny Kolmer Czy można zrobić teatr bez warunków scenicznych? Jak przygotować spektakl bez sceny i kulis, świateł czy odpowiedniej akustyki? Działania teatralne nie… » więcej 2019-11-20, godz. 10:21 "Ostatni moment" - reportaż Agaty Rokickiej Wszyscy znają Cmentarz Łyczakowski we Lwowie, jednak niewiele osób do tej pory zdaje sobie sprawę, że w granicach administracyjnych miasta znajduje się kilkadziesiąt… » więcej 2019-11-19, godz. 19:11 "Wioślarskie tyłem do przodu" - reportaż Małgorzaty Furgi Od Igrzysk w Londynie w 2012 roku zmieniło się w Polsce podejście do paraolimpijczyków. Jak chłopakowi z Żelechowa niedaleko Widuchowej, Michałowi Gadowskiemu… » więcej 2019-11-18, godz. 09:30 "Skąd jesteśmy" - reportaż Małgorzaty Furgi "Skąd jesteśmy" - to tytułowe pytanie postawili sobie członkowie Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość. Zauważyli, że w naszym regionie mieszkańcy… » więcej 2019-11-14, godz. 11:11 "Szczeciński Generał Pierwszej Brygady" - reportaż Małgorzaty Frymus Od ubiegłego roku, od czerwca - 15 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Szczecinie nosi imię inżyniera mechanika, generała brygady Wojska Polskiego, Legionisty… » więcej
34567