Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
nagrania do bajki "Kochani" fot. Robert Stachnik
nagrania do bajki "Kochani" fot. Robert Stachnik
"Kochani" - słuchowisko Barbary Stenki
Nie każdy lubi Święta Bożego Narodzenia. Czasami nie mamy ochoty ich obchodzić... bo jeszcze bardziej przypominają nam o tym, o czym chcemy zapomnieć.
Właśnie o takich emocjach jest nasza tegoroczna świąteczna, radiowa bajka „Kochani”. To nieco awanturnicza opowieść, której bohaterem jest jedenastoletni Krzysiu. W głównej roli Piotr Wilczyński.
W bajce usłyszą też Państwo głosy znane z anteny Radia Szczecin (Maciej Papke, Paweł Osuchowski, Małgorzata Frymus, Przemysław Szymańczyk, Michał Elmerych, Katarzyna Świerczyńska, Paulina Zaremba, Adam Wosik, Agata Rokicka i Joanna Skonieczna). Udział w nagraniach wzięli również zwycięzcy Konkursu „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa”: Zofia Białkowska i Oskar Duraj. Natomiast kolędę na harfie zagrały: Magdalena Gogolin (uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Szczecinie) oraz harfistka Sandra Kasperek, pedagog w tej samej szkole).
Bajkę „Kochani” napisała i wyreżyserowała Barbara Stenka, realizacją dźwięku zajął się Wawrzyniec Szwaja.
Bajkę „Kochani” przypomnimy też jutro (25.12) po godz. 19.
Zapraszamy
 

Zobacz także

2020-02-13, godz. 22:56 "Dziecięca lwowska fala" - wyróżnienie dla Agaty Rokickiej Nasza redakcyjna koleżanka została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy polskich i polonijnych o Nagrodę Marszałka Senatu "Tylko tworząc kulturę można… » więcej 2020-02-13, godz. 08:51 "Zachowani w kenkartach" - reportaż Małgorzaty Frymus Dziś mija 80. lat od dokonanej przez Niemców deportacji Żydów ze "Stettina" do Generalnej Guberni. Była to pierwsza w Niemczech deportacja Żydów - obywateli… » więcej 2020-02-12, godz. 16:41 "Na mieście w kontekście" - reportaż Małgorzaty Furgi Street art to dziedzina sztuki, tworzona w miejscu publicznym, najczęściej "na ulicy" . Nie ma ściśle określonych reguł, struktur dzieła, każdy tworzy… » więcej 2020-02-10, godz. 23:15 „Rodziny rozdzielone przez wojnę" - reportaż Małgorzaty Furgi Głód, mróz, wielodniowa podróż bydlęcymi wagonami, a wcześniej niespełna godzina na spakowanie całego swojego majątku. Mija 80. rocznica pierwszej deportacji… » więcej 2020-02-10, godz. 15:41 "Za drutami był las" - słuchowisko dokumentalne (dziś po 22) Słuchowisko Waldemara Modestowicza i Ryszarda Wołągiewicza, powstało na podstawie dzienniczków i listów jeńców obozu w Kozielsku, którzy zostali zamordowani… » więcej 2020-02-06, godz. 08:49 "Moje miejsce na ziemi" - reportaż Anny Winnickiej Alicja Bacic-Saliszewska ze Słupska pochodzi z polsko-ukraińskiej rodziny, w której nie kultywowano tradycji ukraińskich. Do ukraińskich korzeni dojrzewała… » więcej 2020-02-05, godz. 11:23 „Wilcze piętno” - reportaż Małgorzaty Furgi To było dla nich niezapomniane doświadczenie. Młodzi artyści, słuchacze i absolwenci Szkół Artystycznych Top-Art w Szczecinie otrzymali szansę poznania… » więcej 2020-02-04, godz. 09:28 "Wyrwać z kręgu przemocy" – reportaż Małgorzaty Furgi Przemoc w rodzinie dotyka wszystkich jej członków - zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Z danych statystycznych wynika, że większość (ponad 80 proc.)… » więcej 2020-01-30, godz. 10:41 "Historia jednej bandery" - reportaż Anny Kolmer Nie marzył by zostać "Pierwszym po Bogu ", prowadzić przez morza i oceany statki, lub wielkie trawlery. Zawsze jednak uważał, że nie ma bardziej męskiego… » więcej 2020-02-03, godz. 12:26 „Dublin. One Way” - słuchowisko Krzysztofa Czeczota Brexit stał się faktem. Wielka Brytania trzy dni temu opuściła Unię Europejską. O tym co to oznacza dla mieszkających na Wyspach Polaków rozmawialiśmy… » więcej
12345