Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Tyszler.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pewnością powinna na nie odpowiedzieć, pełna zgoda - przyznał Łukasz Tyszler.
Jak mówił Tyszler, informacje o tym, że w trumnach znajdowały się fragmenty ciał wielu osób nie oznaczają, że sekcji zwłok nie dokonano z należytą starannością. Gość "Rozmowy pod krawatem" tłumaczył, że może to świadczyć, że zwłoki były niestarannie składane do trumien. Tyszler dodawał, że już w 2010 roku zdawał sobie sprawę, że mogą być problemy z identyfikacją ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Dziewięćdziesiąt sześć osób to jest mnóstwo rozfragmentowanych ciał wymieszanych z błotem, metalem, ziemią i tak dalej. Zdaję sobie sprawę, że ogrom pracy, który powinien być włożony, był na skalę niespotykaną do tej pory dla polskich patologów, którzy, domniemam, tam się udali, bo nie było mnie tak na miejscu, miałem jedynie doniesienia prasowe - zaznaczał Tyszler.
Przypomnijmy, że we wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że wezwała na przesłuchanie byłą premier i byłą minister zdrowia Ewę Kopacz. W charakterze świadka ma zeznać, jak wyglądały sekcje zwłok i identyfikacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Jak było, jak dokonywano tych badań, jak potem Rosjanie składali fragmenty ciał do trumien, jest mi trudno odpowiedzieć. Na te pytania z pewnością odpowiedzą osoby, które tam były, m.in. pani minister Kopacz. Jeśli są wątpliwości, pytania, to z całą pew
Dodaj komentarz 4 komentarze
Oczywiście, że Kopaczowa musi zeznawać - łachy nie robi. Może gdyby wówczas zrobiono sekcje w sposób rzetelny, to raz, że nie byłoby tych pomyłek dot. zawartości (choć co to tak i teraz, jak i wówczas zmieniało???), a dwa, że można by było wówczas znaleźć jakieś ślady zamachu czy bomby termo-barowej.
Zwłaszcza barowej.
Przykro słuchać, że dorosły człowiek, wykonujący zawód o wysokim stopniu zaufania społecznego, musi się tak tłumaczyć i brnąć w fałsz swoich partyjnych kolegów/zwierzchników. Na pewno zaufanie pacjentów do lekarza, który przedstawia taką postawę, staje się trochę ograniczone.
Owszem, jest takie powiedzenie - co dwie głowy to nie jedna, ale w tym wypadku politycy PO chyba nieopatrznie je zrozumieli...
Cała Polska z zapartym tchem słuchała wypowiedzi ówczesnej Minister Zdrowia o przekopywaniu ziemi metr w głąb i wspólnym działaniu polskich i rosyjskich lekarzy.
Ile warte były te słowa, pokazały niedawne ekshumacje. Oczywiście, o ile 7 lat temu były jakieś osoby, które w te zapewnienia wierzyły.
no, a jeśli PiS będzie chciał jej zafundować Trybunał Stanu, to choć to pomysł typowo po pisowsku chory, to jednak jej się należy.
Choćby jako nauczka, że nie potrafiła sama dopilnować TS dla Ziobry i nawet sama nie przyczłapała na głosowanie!
Ciekawe, czy Ziobro w ramach rewanżu też nie przyjdzie? hehehehe...
Jak długo będą jeszcze "podgrzewane" nastroje w społeczeństwie WSZYSTKIMI wątkami związanymi z katastrofą smoleńską? To już było. Budujmy przyszłość.
Kiedy słyszę dyskusje polityków z różnych partii obwiniających się wzajemnie wszystko, to kiepsko widzę naszą POLSKĄ przyszłość.
Zobacz także
2017-03-22, godz. 11:23
Marek Jakubiak: Niemcy realizują w Polsce własne cele
Media w naszym kraju powinny być polskie i obiektywne, Niemcy zaś realizują w Polsce swoje własne cele - podkreślał w środę w Radiu Szczecin wiceprzewodniczący klubu Kukiz'15, Marek Jakubiak. Mówiąc o pomyśle repolonizacji…
» więcej
2017-03-22, godz. 10:42
"Konflikt na linii Prezydent RP - Minister Obrony Narodowej"
Mamy do czynienia z konfliktem na linii Prezydent RP - Minister Obrony Narodowej - oceniał w Radiu Szczecin wiceprzewodniczący klubu Kukiz '15 Marek Jakubiak.
» więcej
2017-03-22, godz. 09:20
Kukiz'15 nie przyłoży ręki do rewolty
Kiedy robią coś dobrze: chwalimy, kiedy źle: ganimy, a do "opozycji totalnej" apelujemy o rozwagę - mówił w środę, w Radiu Szczecin, wiceprzewodniczący klubu poselskiego Kukiz'15, Marek Jakubiak komentując wniosek o wotum nieufności…
» więcej
2017-03-21, godz. 12:24
Wacinkiewicz o wyborach: "są kandydaci, którzy lepiej niż ja będą odpowiadali wymaganiom tego stanowiska"
Dyplomacja zamiast konkretu - zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz, nie odpowiada wprost na pytanie, czy zgodziłby się kandydować jako - swego rodzaju - "namaszczony" przez Piotra Krzystka jego następca.
» więcej
2017-03-21, godz. 09:17
Szczecin: trzy obszary dla Wacinkiewicza, kluczowe zadanie dla Mynca
Pytania o odwołanie zastępcy prezydenta Szczecina nadal bez odpowiedzi: nowy wiceprezydent, Daniel Wacinkiewicz, w Rozmowach pod krawatem tłumaczył, że "niezręcznie mu mówić o kwestiach personalnych" i ogólnie wyjaśniał, że chodzi…
» więcej
2017-03-20, godz. 11:00
Ordynacja samorządowa, niebawem poznamy szczegóły postulowanych zmian
"Wkrótce" - tak poseł PiS odpowiada na pytanie, kiedy poznamy szczegóły zmian w ordynacji samorządowej, jakie chce wprowadzić jego partia.
» więcej
2017-03-20, godz. 09:18
Optyka posła Zaremby: ograniczyć niemiecką agenturę wpływu [WIDEO]
Zmiany w ustawie o mediach, zakaz ich koncentracji w obcych rękach są konieczne - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Zaremba w Rozmowach pod krawatem, komentował w ten sposób ujawnioną ostatnio instrukcję, jaką dziennikarzom…
» więcej
2017-03-17, godz. 09:48
Rady powiernicze wzmocnią współpracę szkół wyższych z biznesem
Uczelnie powinny współpracować z biznesem i samorządami - mówił w Radiu Szczecin wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Piotr Dardziński w Rozmowach pod Krawatem zapowiadał, że w ramach reformy szkół wyższych do uczelni zostaną…
» więcej
2017-03-17, godz. 09:02
Wiceminister nauki: US może zyskać na reformie szkół wyższych
Uniwersytet Szczeciński może zyskać na reformie szkół wyższych - przekonywał w "Rozmowie pod Krawatem" wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dr Piotr Dardziński.
» więcej
2017-03-16, godz. 09:47
Biznesowa aktywność Szwedów w Szczecinie wciąż za mała
- Liczby "miło zaskakują", chociaż to wciąż za mało w stosunku do potrzeb i aspiracji - tak, o zaangażowaniu szwedzkiego biznesu w Zachodniopomorskiem, mówi nowy konsul honorowy Królestwa Szwecji w Szczecinie.
» więcej
2017-03-15, godz. 09:29
Paweł Bartnik (PO): - Polska rządzona jest autorytarnie, ale rozmawiać można
- Nie może wygrać wyborów samorządowych, choć się bardzo stara, więc próbuje innej drogi - to słowa szefa klubu szczecińskich radnych Platformy Obywatelskiej o prezesie PiS i jego pomysłach zmiany w samorządach. W "Rozmowach pod…
» więcej
2017-03-14, godz. 11:06
Kłopoty z prędkością Europy, receptą wprowadzenie Euro
Wprowadzenie w Polsce waluty Euro, według szczecińskiego polityka .Nowoczesnej, może być receptą na problem Europy różnych prędkości, państw rozwijających się szybciej bądź wolniej w ramach Unii i miejsca w niej Polski.
» więcej
2017-03-14, godz. 09:17
.Nowoczesna w Stargardzie popiera Rafała Zająca [WIDEO]
- Popieramy w kampanii Rafała Zająca i nie rozmawiamy już z Platformą Obywatelską o wyborach prezydenta w Stargardzie - mówił we wtorek, w "Rozmowach pod krawatem", sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej, Przemysław Słowik.
» więcej
2017-03-13, godz. 10:11
Szałabawka: Polska postawiła pierwszy krok na drodze ku normalności w UE
Sprzeciwiając się, Polska postawiła pierwszy krok na drodze ku normalności w Unii Europejskiej - stwierdził w poniedziałek w Radiu Szczecin poseł PiS Artur Szałabawka, komentując wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Eur…
» więcej
2017-03-10, godz. 10:22
Ul. Kolumba opłacalnym skansenem dla niemieckich filmowców
Filmowcy zostawiają w regionie konkretne pieniądze, to kwoty idące w miliony - mówił w piątek, w "Rozmowach pod krawatem", Rafał Bajena ze stowarzyszenia FilmServices Szczecin.
» więcej