Poseł ze Szczecina krytykuje organy Unii Europejskiej i nazywa ich działanie "sowietyzmem". W ten sposób Sylwester Chruszcz, parlamentarzysta Wolnych i Solidarnych skomentował uruchomienie przez Parlament Europejski artykułu 7. wobec Węgier.
- Demokratycznie wybrany prezydent, rząd... Węgrzy w większości popierają pana Orbana. A paru osobom to się nie podoba, przez Parlament Europejski narzucają swój sposób myślenia. Jest to komunizm, sowietyzm w czystej postaci - ocenił Sylwester Chruszcz.
Teraz głos w sprawie Węgier należy do Rady Europejskiej. Jest to drugi kraj wobec którego został wdrożony artykuł 7. Pod koniec zeszłego roku na taki krok wobec Polskie zdecydowała się Komisja Europejska. Postępowanie wciąż jest w toku.
Procedura może się skończyć wdrożeniem sankcji oraz ograniczeniem praw danego państwa jako członka Rady Europejskiej.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Sytuacja identyczna jak w Polsce, ale chyba takich zdrajców, którzy plugawie donoszą na własny kraj, to nigdzie nie ma.
Oczywiście, że takich zdrajców i donosicieli jak w Polsce to nigdzie nie ma.
Rok 2010. Macierewicz i Fotyga jadą do USA poskarżyć się na rząd Polski.
"– Absolutny i totalny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś ocenił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się w USA do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To pokazanie rządowi „gestu Kozakiewicza” – dodał Marek Siwiec z SLD."
W 2012 roku, z inicjatywy PiS w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej. Eksperci z zespołu Antoniego Macierewicza, przekonywali wtedy że w śledztwie popełniono dużo nieprawidłowości.
Rok 2014. Po wyborach samorządowych w 2014 roku, PiS w Brukseli twierdziło, że wybory zostały sfałszowane.Z inicjatywy europosłów PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych." Wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia"- uzasadniał Ryszard Legutko. Debaty ostatecznie nie przeprowadzono.
PS. Nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Za to powinien być Trybunał Stanu i dożywotnie wykluczenie z życia politycznego w Polsce.
Zgadzam się, że nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Dlatego od dawna takie partie jak sld, po, nowoczesna, psl, powinny zostać zdelegalizowane i postawione przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski. A jak wiadomo kara w takim przypadku jest tylko jedna.
z bolszewikami trzeba stanowczo!
Ich postawę, zachowania obrazowo opisał Cimoszewicz:
„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.
Otóż mogą.
Wystawią chama za drzwi, ale przedtem wytrą nim podłogę
howgh!
Ruski szpieg.
@Stetinensis Donoszenie na własny kraj to jedno, ale targowiczanie z PO jeszcze głosowali za nałożeniem na Polskę sankcji.
Ta... pan Chruszcz ma chyba skrócone nazwisko.
Wstępując do Unii Euopejskiej (zarówno w Polsce jak na Węgrzech zdecydowanie więcej obywateli głosowało za akcesją niż za aktualnie rządzącymi) każdy kraj zobowiązał się do przestrzegania wcześniej ustalonej zasad. Jak tępym trzeba być by nie rozumieć, że łamanie takich zasad zostanie ukarane i na to też wcześniej te kraje wyraziły zgodę?
Zobacz także
2016-12-19, godz. 11:39
Czy radni przegłosują budżet Szczecina? "Nie jest przełomowy"
W budżecie Szczecina na przyszły rok brakuje środków przeznaczonych na uatrakcyjnianie centrum miasta - uważa Marek Duklanowski, radny z PiS.
» więcej
2016-12-19, godz. 10:15
Radny PiS: Frygę trzeba było zabrać latem [WIDEO]
- Ktoś musi ponieść odpowiedzialność za niepowodzenie Frygi - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Marek Duklanowski, szef klubu radnych PiS w Szczecinie.
» więcej
2016-12-19, godz. 09:17
Marek Duklanowski: Siedzieliśmy na beczce z prochem [WIDEO]
Wystarczyła jedna iskra do niebywałej eskalacji napięcia przeciwko legalnie wybranej władzy - ocenił w "Rozmowach pod krawatem" szef klubu szczecińskich radnych PiS.
» więcej
2016-12-16, godz. 10:24
Ustępujący dyrektor 13 Muz przestrzega swojego następcę
- Mam nadzieję, że nie popadnie w bezpieczną mierność - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" Rafał Roguszka.
» więcej
2016-12-16, godz. 09:27
Fryga do 20 grudnia zniknie z pl. Zamenhofa [WIDEO]
Znamy dalsze losy Frygi. Kontrowersyjna rzeźba zostanie przeniesiona i przebudowana stanie w innym miejscu - zdradził w "Rozmowach pod krawatem" ustępujący dyrektor klubu XIII Muz Rafał Roguszka.
» więcej
2016-12-15, godz. 10:40
"Nigdy nie było pieniędzy na budowę lepszych wałów na Wyspie Puckiej"
W "Rozmowach pod krawatem" Ryszard Mićko, były dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, a od wtorku wicemarszałek województwa wyjaśniał kwestię budowy wałów przeciwpowodziowych na Wyspie…
» więcej
2016-12-15, godz. 09:32
Ryszard Mićko: Nie mam obaw przed decyzją prawników [WIDEO]
Radni wojewódzcy koalicji PO-PSL wybrali Mićkę na nowego wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego. Politycy opozycji twierdzą, że nastąpiło to z naruszeniem prawa. Wicemarszałek jest spokojny o werdykt prawników.
» więcej
2016-12-14, godz. 11:40
Minister oświaty: System edukacji trzeba zmienić [WIDEO]
Wyniki międzynarodowych badań uczniów są niezłe, ale wiele jest jeszcze do poprawy - mówiła minister Anna Zalewska w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2016-12-14, godz. 09:39
Anna Zalewska: Reforma oświaty to 39 dodatkowych etatów [WIDEO]
- Przekonuję, rozmawiam, cytuję, pokazuję liczby i pieniądze - tak w "Rozmowach pod krawatem" minister edukacji oceniła debaty z samorządowcami.
» więcej
2016-12-13, godz. 11:15
"Weryfikacja esbeków budzi wątpliwości" [WIDEO]
W "Rozmowach pod krawatem" historyk IPN przypominał, że część funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa odchodziła ze pracy z powodu wieku emerytalnego, a inni korzystali z możliwości odwołania od decyzji komisji weryfikacyjnych.
» więcej
2016-12-13, godz. 09:11
Historyk IPN: Propaganda stanu wojennego trwa do dziś [WIDEO]
Sebastian Ligarski w "Rozmowach pod krawatem" przypominał o ofiarach śmiertelnych, o ponad 11 tysiącach internowanych ludzi i o tragediach ich rodzin.
» więcej
2016-12-12, godz. 10:33
Co z fuzją szpitali? Grodzki czeka na decyzję wojewody [WIDEO]
Były dyrektor szpitala w szczecińskim Zdunowie, senator PO, Tomasz Grodzki czeka na decyzję wojewody w sprawie łączenia Zdunowa z placówką przy ul. Arkońskiej. Decyzję o fuzji, na wniosek marszałka województwa, podjął zachodniopomorski…
» więcej
2016-12-12, godz. 09:36
Manifestacja w rocznicę stanu wojennego. Senator PO komentuje [WIDEO]
Na dużej demonstracji można spotkać różne osoby - mówi senator Platformy Obywatelskiej o planowanej w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce manifestacji opozycji i KOD-u. W ten sposób Tomasz Grodzki odpowiadał na pytanie…
» więcej
2016-12-09, godz. 09:06
Jaka rola ministerstwa w działaniu filharmonii?
Ministerstwo wzmocniłoby działania Filharmonii - tak o szczegółach propozycji współprowadzenia tej instytucji przez resort kultury mówiła dyrektor Dorota Serwa.
» więcej
2016-12-08, godz. 15:45
SD: Wypowiedzi byłego prezydenta Szczecina są zdumiewające
Działacze Stronnictwa Demokratycznego, którzy w wyborach samorządowych w 2010 r. popierali Bartłomieja Sochańskiego, odnieśli się do wtorkowej wypowiedzi prawnika "Rozmowach pod krawatem".
» więcej