Poseł ze Szczecina krytykuje organy Unii Europejskiej i nazywa ich działanie "sowietyzmem". W ten sposób Sylwester Chruszcz, parlamentarzysta Wolnych i Solidarnych skomentował uruchomienie przez Parlament Europejski artykułu 7. wobec Węgier.
- Demokratycznie wybrany prezydent, rząd... Węgrzy w większości popierają pana Orbana. A paru osobom to się nie podoba, przez Parlament Europejski narzucają swój sposób myślenia. Jest to komunizm, sowietyzm w czystej postaci - ocenił Sylwester Chruszcz.
Teraz głos w sprawie Węgier należy do Rady Europejskiej. Jest to drugi kraj wobec którego został wdrożony artykuł 7. Pod koniec zeszłego roku na taki krok wobec Polskie zdecydowała się Komisja Europejska. Postępowanie wciąż jest w toku.
Procedura może się skończyć wdrożeniem sankcji oraz ograniczeniem praw danego państwa jako członka Rady Europejskiej.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Sytuacja identyczna jak w Polsce, ale chyba takich zdrajców, którzy plugawie donoszą na własny kraj, to nigdzie nie ma.
Oczywiście, że takich zdrajców i donosicieli jak w Polsce to nigdzie nie ma.
Rok 2010. Macierewicz i Fotyga jadą do USA poskarżyć się na rząd Polski.
"– Absolutny i totalny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś ocenił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się w USA do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To pokazanie rządowi „gestu Kozakiewicza” – dodał Marek Siwiec z SLD."
W 2012 roku, z inicjatywy PiS w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej. Eksperci z zespołu Antoniego Macierewicza, przekonywali wtedy że w śledztwie popełniono dużo nieprawidłowości.
Rok 2014. Po wyborach samorządowych w 2014 roku, PiS w Brukseli twierdziło, że wybory zostały sfałszowane.Z inicjatywy europosłów PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie złożyła wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych." Wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia"- uzasadniał Ryszard Legutko. Debaty ostatecznie nie przeprowadzono.
PS. Nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Za to powinien być Trybunał Stanu i dożywotnie wykluczenie z życia politycznego w Polsce.
Zgadzam się, że nic nie usprawiedliwia łamania Konstytucji. Dlatego od dawna takie partie jak sld, po, nowoczesna, psl, powinny zostać zdelegalizowane i postawione przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski. A jak wiadomo kara w takim przypadku jest tylko jedna.
z bolszewikami trzeba stanowczo!
Ich postawę, zachowania obrazowo opisał Cimoszewicz:
„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.
Otóż mogą.
Wystawią chama za drzwi, ale przedtem wytrą nim podłogę
howgh!
Ruski szpieg.
@Stetinensis Donoszenie na własny kraj to jedno, ale targowiczanie z PO jeszcze głosowali za nałożeniem na Polskę sankcji.
Ta... pan Chruszcz ma chyba skrócone nazwisko.
Wstępując do Unii Euopejskiej (zarówno w Polsce jak na Węgrzech zdecydowanie więcej obywateli głosowało za akcesją niż za aktualnie rządzącymi) każdy kraj zobowiązał się do przestrzegania wcześniej ustalonej zasad. Jak tępym trzeba być by nie rozumieć, że łamanie takich zasad zostanie ukarane i na to też wcześniej te kraje wyraziły zgodę?
Zobacz także
2019-10-29, godz. 09:21
Pawłowicz: jestem zmęczona i obrzydł mi już ten hejt
Sejmu jej nie żal, bo jest zmęczona hejtem a i media wyrzucały jej, że jest "starą babą" - tak była już posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz odpowiadała na pytanie, dlaczego zrezygnowała ze startu w wyborach.
» więcej
2019-10-28, godz. 10:14
"Rozmowa pod krawatem": Senat, opozycja i moralność Kalego
Rozmowy w sprawie uzyskania przez Prawo i Sprawiedliwość większości w Senacie będą trwały przynajmniej do 12 listopada, do pierwszego posiedzenia tej izby - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister kancelarii prezydenta, Paweł M…
» więcej
2019-10-28, godz. 09:25
"Pamięć o dokonaniach Polaków przechodzi w Holandii z pokolenia na pokolenie"
Walczyli za Polskę, nieśli pomoc innym narodom i teraz wdzięczność dla naszych żołnierzy nie jest udawana - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister kancelarii prezydenta.
» więcej
2019-10-25, godz. 10:29
Rada Uczelni ZUT: swoi i kompetentni
Postawiliśmy na biznes - tak wybór Rady Uczelni uzasadnił rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
» więcej
2019-10-24, godz. 10:23
"Platformie potrzebny nowy impuls"
Ceni obu panów - tak senator Platformy Obywatelskiej w "Rozmowie pod krawatem" odpowiadał na pytanie kto będzie przewodzić Platformie Obywatelskiej spośród dwóch już znanych kandydatów?
» więcej
2019-10-24, godz. 09:31
Grodzki: jako Senat chcemy poprawić ochronę zdrowia
Nie zależy mu na stanowisku i liczy na pracę na rzecz naprawy zdrowia w Senacie. Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej w "Rozmowie pod krawatem" odpowiadał na pytanie, dlaczego nie przyjął propozycji zostania ministrem zdrowia w rządzie…
» więcej
2019-10-23, godz. 12:12
"Do wyborów prezydenckich podchodzimy z pokorą"
Nie chce spekulować o zwycięstwie Andrzeja Dudy w pierwszej turze, czeka na posunięcia opozycji - tak o przyszłorocznych wyborach prezydenckich mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister w Kancelarii Premiera, Łukasz Schreiber.
» więcej
2019-10-23, godz. 10:01
"To nie jest kwestionowanie wyników wyborów"
Protesty wyborcze PiS nie oznaczają podważania wyniku wyborów - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister kancelarii premiera Łukasz Szrebier.
» więcej
2019-10-22, godz. 10:04
Europoseł PiS ocenia działanie polityków w Brukseli
- Są podwójne standardy w Unii Europejskiej, która milczy na przykład w sprawie brutalnie tłumionych protestów w Katalonii, a "na cenzurowanym" jest tylko Europa Wschodnia - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Ryszard Czarnecki.
» więcej
2019-10-22, godz. 09:25
Czarnecki o Senacie: nadchodzą sygnały, które podważają ten wynik wyborczy
Senat niczym "żona Cezara" powinien być poza podejrzeniami - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
» więcej
2019-10-21, godz. 10:07
L. Miller o przyszłych kontrkandydatach prezydenta Dudy
Leszek Miller mówił o szansach opozycji na wygraną w wyborach prezydenckich. - Tylko Donald Tusk może wygrać z Andrzejem Dudą - ocenił były premier w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin.
» więcej
2019-10-21, godz. 09:23
"Powiększona KO miałaby szansę stoczyć wyrównaną walkę z blokiem PiS-owskim"
Żałuję, że nie powstała "wielka koalicja" opozycji, która "miałaby szansę powalczyć z blokiem PiS-owskim" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł SLD Leszek Miller.
» więcej
2019-10-17, godz. 10:56
Poseł Konfederacji: Prowokacje środowisk LGBT mają jeden cel
Wpisuje się w proces stopniowej "deprawacji" społeczeństwa, któremu musi się przeciwstawić rząd - tak poseł Konfederacji Krzysztof Bosak komentował środową prowokację środowisk LGBT w Krakowie.
» więcej
2019-10-17, godz. 09:10
Bosak: Konfederacja chce być opozycją merytoryczną
Chcą być opozycją merytoryczną, z "totalną" się nie utożsamiają - tak mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
» więcej
2019-10-16, godz. 10:09
Jarosław Rzepa: "będę walczył o samorząd, bo jest pod ścianą"
W Sejmie chcę walczyć o samorząd - deklarował w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
» więcej