Pytany o Gawłowskiego obraża dziennikarza - ubiegający się o reelekcję senator Platformy Obywatelskiej, Tomasz Grodzki w "Rozmowie pod krawatem" stwierdził, że "w państwie polskim istnieje zasada domniemania niewinności".
- Stanisław Gawłowski ma zarzuty prokuratorskie dlatego, że Sejm go pozbawił immunitetu, a senatora PiS, Stanisława Koguta głosami kolegów z PiS - nie pozbawił immunitetu - argumentował Tomasz Grodzki.
- Pan Stanisław Kogut, ma pan rację, powinien być pozbawiony immunitetu, publicznie się z tym zgadzam... - zaznaczył red. Przemysław Szymańczyk.
- ...i też startuje z niezależnego komitetu - przerwał Grodzki.
- Trzy niezależne składy sędziowskie orzekły, iż jest wysoce prawdopodobne, że "Gawłowski dopuścił się zarzucanych mu czynów. Pańska koleżanka mówi o tym, że jest uczciwy i krystaliczny. Jak to można pogodzić?! - pytał Szymańczyk.
- Wbrew państwu, którzy chcecie zrobić z tego kraju Chiny i mundurki Mao Zedonga istnieje jeszcze wolność wypowiedzi, panie redaktorze. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi pani poseł Kochan - odparł Grodzki.
Stanisław Gawłowski, członek Platformy Obywatelskiej formalnie kandyduje na senatora w Koszalinie z własnego komitetu, nie ma konkurenta z PO. Akt oskarżenia w jego sprawie jest w sądzie, liczy ponad 1000 stron. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się proces.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
Sprawa znana w Szczecinie bardzo dobrze. Radio Szczecin nie pozwoli nam zapomnieć . Szkoda ze nie przypomina gdzie był Jarosław Kaczyński kiedy prywatyzowano TP S.A. Gdzie był gdy próbowano sprywatyzować PZU.
Pan prof. T. Grodzki był kiedyś wybitnym, światowej klasy torakochirurgiem. Obecnie tonem swoich wypowiedzi wpisuje się w retorykę "soku z buraka", czy #SilniRazem. Pewne zachowania nigdy nie będą licowały z powagą etyki lekarskiej.
Swoją drogą, odpowiedź na pytanie o wsparcie partyjnego kolegi i brak jego kontrkandydata to majstersztyk - odpowiedź godna rasowego polityka.
Bo oczywiście te 200 fejkowych profili Mateckiego nie sieje żadnej nienawiści i pała tylko katolicką miłością do uchodźców, Ukraińców, LGBT, "lewactwa", "antyklerykałów", żółtych, zielonych, niebieskich, czarnych. A tych kilka-kilkanaście profili krytykujących matactwo, złodziejstwo, klerykalizm, manipulowanie prawem w wykonaniu "pychy i szmalu" to zaraz są wrogiem narodu.
Czy ktoś już policzył ile profili i witryn skupił Matecki? Ile z nich rozsiewa fejkowe niusy i pała agresją do różnych narodowości i mniejszości?
Profesor Grodzki nie robi nic co można by uznać za nieetycznego. To że podchodzi powściągliwie do zarzutów wobec jego kolegi z partii uważam jak najbardziej „ok”. Jeżeli Gawłowski zostanie prawomocnym wyrokiem to by była inna sprawa. Puki co jest niewinny. „Usprawniona” prokuratura oraz sądy przez PiS nie są w stanie wsadzić jak to mówili złodziei z PO.
no tak. super. chce cie zemnie zrobić ofiarę losu ! ;)
Jaki Profesor takie wypowiedzi, niestety albo i stety POwska normalka i lemingowski standard.
Nie dziwi mnie stonowana wypowiedź na temat senatora Gawłowskiego, w końcu nikt nie wygrał wyborów szkalując swoich, dziwi mnie za to zaciekłość z jaką red. Szymańczyk do tej sprawy wraca.
W całej audycji najbardziej podobała mi się wypowiedź prowadzącego "Panie profesorze, ale ja nie chcę rozmawiać" I to najlepiej podsumowuje wywiady, które red. Szymańczyk przeprowadza z jakimkolwiek posłem opozycji, nie ważne czy będzie z PO, SLD czy PSL. Wywiady nastawione głównie na to, żeby wcisnąć swoje słowa w usta gości. Zadziwiająco redaktor przeprowadzając wywiady z przedstawicielami partii rządzącej jest bardzo grzeczny...
(podsumuj) Z NIM NIE MA CO ROZMAWIAĆ !!!!1. papa $
Poważnie? Tego dziennikarza da się obrazić? Niebywałe...
Branek a gdzie Owieczka ?
Zobacz także
2020-03-18, godz. 12:10
Wybory na rektora. "PUM świetnie wywiązał się z organizacji"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie świetnie wywiązał się z organizacji wyborów rektora - komentował profesor Maciej Drzonek. Odbyły się one we wtorek.
» więcej
2020-03-18, godz. 10:18
"Żeby wybory zostały przełożone, powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy"
Państwo w sytuacji zagrożenia potrzebuje silnego przywódcy - uważa politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej
2020-03-11, godz. 10:26
Agresor z CH Kaskada pod nadzorem policji
Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec lutego chodził z nożem po szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada. Nikt w tej sytuacji nie ucierpiał fizycznie - mówił w Rozmowie pod krawatem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie…
» więcej
2020-03-10, godz. 09:20
Krasnodębski: Unia powinna zamknąć granice i wprowadzić kontrole
Trzeba rozważyć zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej w związku z koronawirusem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.
» więcej
2020-03-09, godz. 09:23
Senator PO przeprosiła kobiety za obniżone emerytury
Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej przeprasza kobiety za obniżone emerytury. W "Rozmowie pod krawatem" przyznała, że "ustawodawca popełnił błąd", a ówczesny Sejm tego błędu nie poprawił.
» więcej
2020-03-05, godz. 09:30
Specustawa: poseł PSL o nadchodzącym głosowaniu senatorów
Poseł PSL liczy, że kierowany przez opozycję Senat zachowa się odpowiedzialnie i przegłosuje przyjętą już w Sejmie specustawę w sprawie profilaktyki i zwalczania koronawirusa. Bo - jak tłumaczył Jarosław Rzepa - rząd w tej sytuacji…
» więcej
2020-03-04, godz. 09:15
"Posłowie powinni w końcu przestać oszukiwać swoich wyborców"
Walczyli z "partiokracją", a teraz zakładają partię. Jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący klubu Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 Jarosław Sachajko - chcą osiągnąć swoje cele w walce z "systemem".
» więcej
2020-03-02, godz. 10:07
Ligarski: wiedza polityków o Żołnierzach Wyklętych jest tylko jednozdaniowa
Naukowiec z IPN apeluje: - Niech politycy zajmą się polityką a historycy historią. Tak o dyskusji na temat Żołnierzy Wyklętych komentował w "Rozmowie pod krawatem" dr Sebastian Ligarski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych szczecińskiego…
» więcej
2020-02-27, godz. 10:21
Wybory prezydenckie wyborami systemu wartości
Dziękuje za szczerość politycznemu rywalowi: poseł Zjednoczonej Prawicy, Tadeusz Cymański komentował słowa Roberta Biedronia, który w Polskim Radiu mówił o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i legalizacji związków partnerskich…
» więcej
2020-02-27, godz. 09:27
Cymański: rozgrywanie nieszczęściem to jest najgorsze co może nas spotkać
Granie czyimś nieszczęściem to jest najgorsze, co może nas spotkać w kampanii - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.
» więcej
2020-02-26, godz. 10:14
"Duda i Kosiniak-Kamysz w drugiej turze to najszczęśliwszy dla Polski scenariusz"
Stawia na Kosiniaka-Kamysza mówiąc, że "w polityce jest wszystko możliwe" - były minister rolnictwa, Artur Balazs przyznał w "Rozmowie pod krawatem", że popiera szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego w majowych wyborach prezydenckich.
» więcej