Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stanisław Gawłowski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/archiwum]
Stanisław Gawłowski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/archiwum]
Pytany o Gawłowskiego obraża dziennikarza - ubiegający się o reelekcję senator Platformy Obywatelskiej, Tomasz Grodzki w "Rozmowie pod krawatem" stwierdził, że "w państwie polskim istnieje zasada domniemania niewinności".
Grodzki nie chciał komentować sprawy, a także tego, że oskarżanego o korupcję polityka wspiera publicznie np. posłanka PO, Magdalena Kochan.

- Stanisław Gawłowski ma zarzuty prokuratorskie dlatego, że Sejm go pozbawił immunitetu, a senatora PiS, Stanisława Koguta głosami kolegów z PiS - nie pozbawił immunitetu - argumentował Tomasz Grodzki.

- Pan Stanisław Kogut, ma pan rację, powinien być pozbawiony immunitetu, publicznie się z tym zgadzam... - zaznaczył red. Przemysław Szymańczyk.

- ...i też startuje z niezależnego komitetu - przerwał Grodzki.

- Trzy niezależne składy sędziowskie orzekły, iż jest wysoce prawdopodobne, że "Gawłowski dopuścił się zarzucanych mu czynów. Pańska koleżanka mówi o tym, że jest uczciwy i krystaliczny. Jak to można pogodzić?! - pytał Szymańczyk.

- Wbrew państwu, którzy chcecie zrobić z tego kraju Chiny i mundurki Mao Zedonga istnieje jeszcze wolność wypowiedzi, panie redaktorze. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi pani poseł Kochan - odparł Grodzki.

Stanisław Gawłowski, członek Platformy Obywatelskiej formalnie kandyduje na senatora w Koszalinie z własnego komitetu, nie ma konkurenta z PO. Akt oskarżenia w jego sprawie jest w sądzie, liczy ponad 1000 stron. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się proces.
Grodzki nie chciał komentować sprawy, a także tego, że oskarżanego o korupcję polityka wspiera publicznie np. posłanka PO, Magdalena Kochan.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Sprawa znana w Szczecinie bardzo dobrze. Radio Szczecin nie pozwoli nam zapomnieć . Szkoda ze nie przypomina gdzie był Jarosław Kaczyński kiedy prywatyzowano TP S.A. Gdzie był gdy próbowano sprywatyzować PZU.
Pan prof. T. Grodzki był kiedyś wybitnym, światowej klasy torakochirurgiem. Obecnie tonem swoich wypowiedzi wpisuje się w retorykę "soku z buraka", czy #SilniRazem. Pewne zachowania nigdy nie będą licowały z powagą etyki lekarskiej.
Swoją drogą, odpowiedź na pytanie o wsparcie partyjnego kolegi i brak jego kontrkandydata to majstersztyk - odpowiedź godna rasowego polityka.
Bo oczywiście te 200 fejkowych profili Mateckiego nie sieje żadnej nienawiści i pała tylko katolicką miłością do uchodźców, Ukraińców, LGBT, "lewactwa", "antyklerykałów", żółtych, zielonych, niebieskich, czarnych. A tych kilka-kilkanaście profili krytykujących matactwo, złodziejstwo, klerykalizm, manipulowanie prawem w wykonaniu "pychy i szmalu" to zaraz są wrogiem narodu.
Czy ktoś już policzył ile profili i witryn skupił Matecki? Ile z nich rozsiewa fejkowe niusy i pała agresją do różnych narodowości i mniejszości?
Profesor Grodzki nie robi nic co można by uznać za nieetycznego. To że podchodzi powściągliwie do zarzutów wobec jego kolegi z partii uważam jak najbardziej „ok”. Jeżeli Gawłowski zostanie prawomocnym wyrokiem to by była inna sprawa. Puki co jest niewinny. „Usprawniona” prokuratura oraz sądy przez PiS nie są w stanie wsadzić jak to mówili złodziei z PO.
no tak. super. chce cie zemnie zrobić ofiarę losu ! ;)
Jaki Profesor takie wypowiedzi, niestety albo i stety POwska normalka i lemingowski standard.
Nie dziwi mnie stonowana wypowiedź na temat senatora Gawłowskiego, w końcu nikt nie wygrał wyborów szkalując swoich, dziwi mnie za to zaciekłość z jaką red. Szymańczyk do tej sprawy wraca.

W całej audycji najbardziej podobała mi się wypowiedź prowadzącego "Panie profesorze, ale ja nie chcę rozmawiać" I to najlepiej podsumowuje wywiady, które red. Szymańczyk przeprowadza z jakimkolwiek posłem opozycji, nie ważne czy będzie z PO, SLD czy PSL. Wywiady nastawione głównie na to, żeby wcisnąć swoje słowa w usta gości. Zadziwiająco redaktor przeprowadzając wywiady z przedstawicielami partii rządzącej jest bardzo grzeczny...
(podsumuj) Z NIM NIE MA CO ROZMAWIAĆ !!!!1. papa $
Poważnie? Tego dziennikarza da się obrazić? Niebywałe...
Branek a gdzie Owieczka ?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty