Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu uchodźców.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie muru na wschodniej granicy Polski.
W tym roku odnotowano prawie 30 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Dokładnie trzeba rozmawiać mozemy rownież malować pszczoły na chodnikach I też dobrą metodą jest przytulanie.
No dodaj ten komentarz!!!
pani raczej nie ma racji...
Polską granicę, a w zasadzie wschodnią granicę Unii Europejskiej (póki nas jeszcze z niej nie wyprowadzi PiS) należy jak najbardziej wzmacniać technicznie, by była szczelna.
Ale nie "na wariata", jak teraz!
I koszty tej inwestycji powinna ponosić również Unia. Bo to, co szykują PiSiory, to będzie złodziejstwo pod pozorem budowania muru.
PiS nie zwraca się o pomoc do UE, bo wie, że wraz z funduszami przyszłaby kontrola ich wydawania. A kontrola i skrupulatne rozliczenie to to, czego każdy złodziej boi się najbardziej.
Więc PiSiorom nie tyle idzie o budowanie muru, ile o te 2 miliardy
Przykro było słuchać Pani ... Ale cóż ; nic na to się nie poradzi. W PO jak to w PO ...PIS - precz i tyle w temacie ; zero merytorycznych argumentów , no i jeszcze ten Poseł co mówi że można przyjąć 1 mln (!) z Białorusi bo to poprawi wskaźnik demograficzny w Polsce !
Natomiast kol. @ Nowak , to Komisja Europejska odmówiła zgodę na finansowanie ; bądź szczery i uczciwy. Można nie lubić Pis-u ale fakty są faktami ... Natomiast FRONTEX ; cóż wymagać od URZĘDNIKÓW w garniturach ? Moim zdaniem działania Rosji są związane z przegraną Merkel w Wyborach w Niemczech ...sprowokowanie Białorusi do działań wojennych na wschodniej granicy RP przez Rosję ma przykryć przygotowywany atak zbrojny na Ukrainę i przyłączenia tych terenów do FR podobnie jak Krym. Ale nie z racji chęci zagrabienia gospodarczego Ukrainy ale ochrony rosyjskojęzycznej jej części obywateli których Ukraińcy zaczęli "wycinać w pień" niczym Polaków na Wołyniu. Więc po części są sami sobie winni utrzymując nadal Oligarchiczny system polityczny . I teraz pytanie - USA , UK, Rosja zagwarantowała Ukrainie nienaruszalność granic w zamian za zrzeczenie się broni atomowej ; co zrobiło USA i UK pomimo ataku Rosji ?
oho! Po stylu, języku, braku błędów i zakresie wiedzy wnioskuję, iż zmienił się operator ksywy "NOMIS"... Teraz druga zmiana? :))
Co do meritum - UE nie odmawiała partycypacji w kosztach zabezpieczenia wschodniej granicy. Nie mogła odmówić, bo PiS o to nie wystąpił.
A PiSanie o Frontexie per "urzędnicy" jest po prostu głupie. Po prostu chcecie ukrywać świństwa, których tam dokonujecie. I tyle
Szanowny Kolego ...@ Jan Nowak.
Proszę się zapoznać zarówno z faktami z Komisji Europejskiej na temat finansowania "budowy muru" jak i opinią Parlamentu Europejskiego na temat FRONTEX-u która zarzuca TEJ Agencji (!) Unii Europejskiej m.in. łamanie praw człowieka. A najlepiej zapoznać się z zadaniami i jej strukturą . Dziś jestem na pierwszej zmianie ;)
Pozdrawiam.
Zobacz także
2020-05-11, godz. 10:02
Zaangażowanie rządu we wzmacnianie armii
Minister Obrony Narodowej o roli armii w walce z pandemią: - Świetnie sprawdzają się Wojska Obrony Terytorialnej, zaangażowane są laboratoria wojskowe i wysłaliśmy misje do Włoch, USA i Słowenii, szkolimy żołnierzy do wspierania…
» więcej
2020-05-11, godz. 09:06
Minister Błaszczak: postawa opozycji absurdalna
Opary absurdu - tak zachowanie "totalnej opozycji" w sprawie wyborów określił minister obrony narodowej, Mariusz Blaszczak. Polityk PiS oceniał, że głosowanie w ostatnią niedzielę czerwca to dobre rozwiązanie.
» więcej
2020-05-08, godz. 10:30
"Nowa siedziba Archiwum jest niezbędna"
Chcemy w lipcu uzyskać pozwolenie na budowę nowej siedziby - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prof. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-05-07, godz. 10:20
"Nasz kandydat ma wizję Polski po epidemii"
To jedyny kandydat, który jest odważny i otwarty i ma konkretną wizję Polski - tak o kandydacie Lewicy na prezydenta mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka tej partii Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-07, godz. 09:22
Posłanka Lewicy: nie można mówić, że opozycja odniosła jakikolwiek sukces
Nie może być tak, że termin wyborów zmienia się z dnia na dzień - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-06, godz. 10:54
Porozumienie Gowina nową jakością na polskiej scenie politycznej?
Polacy mają dość jałowych sporów - mówił o sytuacji przed wyborami prezydenckimi politolog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Maciej Drzonek.
» więcej
2020-05-06, godz. 09:09
"Wybory są po to, żeby państwo mogło funkcjonować"
Wszyscy, którzy chcą przełożyć wybory, nie podają konkretnych argumentów - komentował w "Rozmowie pod krawatem" Maciej Drzonek, politolog i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-05-05, godz. 10:27
"Przeprowadzenie wyborów zapobiegnie kryzysowi politycznemu"
Najgorsze, co może się teraz Polsce przytrafić to kryzys polityczny. Wybory należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ekonomista, profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-05, godz. 09:16
Kryzys po pandemii. "Dług Polski jest jednym z niższych we wspólnocie"
Europa już dawno nauczyła się żyć z długami, a sytuacja wielu państw jest gorsza niż Polski - tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" były wiceminister finansów profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-04, godz. 11:12
Umowa na terminal kontenerowy w tym roku? Odpowiedź ministra
Rozmowy trwają, a minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ma nadzieję, że w tym roku uda się podpisać umowę na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.
» więcej
2020-04-30, godz. 09:04
"Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji"
Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Zbigniew Hundert z Ośrodka Badań Historycznych Zamku Królewskiego w Warszawie.
» więcej
2020-04-29, godz. 10:06
Ulżyć branży turystycznej i gastronomicznej, poluzować na granicy
Mniejsze obostrzenia dla branży turystycznej oraz ułatwienia dla pracowników transgranicznych - na takie rozwiązania liczy poseł Nowej Lewicy, Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-04-29, godz. 09:12
Wieczorek o wyborach: Nie chcemy oddawać pola walkowerem
Robert Biedroń się nie wycofuje, a Nowa Lewica namawia sympatyków do uczestnictwa w wyborach. Tak niech pokażą swój bunt wobec tego, co się dzieje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-04-28, godz. 09:05
Poseł PSL: Głosować, gdy będzie bezpiecznie. Nie znamy tej daty
Przeprowadzić wybory, gdy będzie bezpiecznie, czyli "nie wiadomo kiedy" - tak mówił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2020-04-27, godz. 10:05
"Na granicy sytuacja jest trudna, potrzebne systemowe rozwiązanie"
Potrzebne jest wypracowanie kompromisu - tak o sytuacji pracowników transgranicznych mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PiS, Leszek Dobrzyński.
» więcej