Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu uchodźców.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie muru na wschodniej granicy Polski.
W tym roku odnotowano prawie 30 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Dokładnie trzeba rozmawiać mozemy rownież malować pszczoły na chodnikach I też dobrą metodą jest przytulanie.
No dodaj ten komentarz!!!
pani raczej nie ma racji...
Polską granicę, a w zasadzie wschodnią granicę Unii Europejskiej (póki nas jeszcze z niej nie wyprowadzi PiS) należy jak najbardziej wzmacniać technicznie, by była szczelna.
Ale nie "na wariata", jak teraz!
I koszty tej inwestycji powinna ponosić również Unia. Bo to, co szykują PiSiory, to będzie złodziejstwo pod pozorem budowania muru.
PiS nie zwraca się o pomoc do UE, bo wie, że wraz z funduszami przyszłaby kontrola ich wydawania. A kontrola i skrupulatne rozliczenie to to, czego każdy złodziej boi się najbardziej.
Więc PiSiorom nie tyle idzie o budowanie muru, ile o te 2 miliardy
Przykro było słuchać Pani ... Ale cóż ; nic na to się nie poradzi. W PO jak to w PO ...PIS - precz i tyle w temacie ; zero merytorycznych argumentów , no i jeszcze ten Poseł co mówi że można przyjąć 1 mln (!) z Białorusi bo to poprawi wskaźnik demograficzny w Polsce !
Natomiast kol. @ Nowak , to Komisja Europejska odmówiła zgodę na finansowanie ; bądź szczery i uczciwy. Można nie lubić Pis-u ale fakty są faktami ... Natomiast FRONTEX ; cóż wymagać od URZĘDNIKÓW w garniturach ? Moim zdaniem działania Rosji są związane z przegraną Merkel w Wyborach w Niemczech ...sprowokowanie Białorusi do działań wojennych na wschodniej granicy RP przez Rosję ma przykryć przygotowywany atak zbrojny na Ukrainę i przyłączenia tych terenów do FR podobnie jak Krym. Ale nie z racji chęci zagrabienia gospodarczego Ukrainy ale ochrony rosyjskojęzycznej jej części obywateli których Ukraińcy zaczęli "wycinać w pień" niczym Polaków na Wołyniu. Więc po części są sami sobie winni utrzymując nadal Oligarchiczny system polityczny . I teraz pytanie - USA , UK, Rosja zagwarantowała Ukrainie nienaruszalność granic w zamian za zrzeczenie się broni atomowej ; co zrobiło USA i UK pomimo ataku Rosji ?
oho! Po stylu, języku, braku błędów i zakresie wiedzy wnioskuję, iż zmienił się operator ksywy "NOMIS"... Teraz druga zmiana? :))
Co do meritum - UE nie odmawiała partycypacji w kosztach zabezpieczenia wschodniej granicy. Nie mogła odmówić, bo PiS o to nie wystąpił.
A PiSanie o Frontexie per "urzędnicy" jest po prostu głupie. Po prostu chcecie ukrywać świństwa, których tam dokonujecie. I tyle
Szanowny Kolego ...@ Jan Nowak.
Proszę się zapoznać zarówno z faktami z Komisji Europejskiej na temat finansowania "budowy muru" jak i opinią Parlamentu Europejskiego na temat FRONTEX-u która zarzuca TEJ Agencji (!) Unii Europejskiej m.in. łamanie praw człowieka. A najlepiej zapoznać się z zadaniami i jej strukturą . Dziś jestem na pierwszej zmianie ;)
Pozdrawiam.
Zobacz także
2020-04-15, godz. 09:10
Prezydent Szczecina: Strategia ministra Szumowskiego jest niezła
Utrzymać aktywność miasta, zadbać o działające w Szczecinie firmy i lokalną gospodarkę - tak o strategii urzędu w dobie pandemii koronawirusa mówił w środę prezydent Piotr Krzystek w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2020-04-14, godz. 09:09
Rząd przedstawi rekomendacje dot. warunków przeprowadzenia wyborów
To będzie kluczowy tydzień dla wyborów, zbliża się czas decyzji w tej sprawie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jacek Kurzępa.
» więcej
2020-04-09, godz. 10:43
Caritas w walce z epidemią
Caritas ma plany przeznaczenia 20 milionów złotych na pomoc w walce z epidemią.
» więcej
2020-04-09, godz. 09:18
"Zmieniła się forma, ale istota Wielkanocy pozostaje"
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik mówił w "Rozmowach pod krawatem", że obecnie rekordy biją transmisje mszy świętych, a internet to dobre miejsce, aby zamanifestować swoją wiarę.
» więcej
2020-04-08, godz. 10:23
Sochański zapytany o wybory korespondencyjne. Tak odpowiedział
W krajach demokratycznych funkcjonuje głosowanie korespondencyjne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński prawnik Bartłomiej Sochański.
» więcej
2020-04-07, godz. 09:13
Lubczyk z PSL: wybory będą bezpiecznie, gdy sytuacja będzie ustabilizowana
Liczy na stan klęski żywiołowej, żeby "firmy mogły się odbudować" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2020-04-02, godz. 08:59
Posłanka Lewicy: To nie czas na polityczne wojny
Nie możemy dopuścić, żeby Sejm nie pracował. Gdyby do tego doszło, posłowie nie mieliby kontroli nad rządem - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-03-30, godz. 13:51
"Przy fake newsach powinna być zdecydowana reakcja organów państwa"
Niegodziwe i skandaliczne wprowadzanie w błąd opinii publicznej - tak zachowanie szczecińskiego samorządowca nazywa minister w kancelarii prezydenta Paweł Mucha.
» więcej
2020-03-30, godz. 10:10
"Nie chciałbym żeby tarcza antykryzysowa była tematem politycznym"
Senat zaczyna prace nad tarczą antykryzysową, a prezydencki minister ma nadzieję, że nie staną się forum politycznej, przedwyborczej gry - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha.
» więcej
2020-03-30, godz. 09:18
Mucha: najważniejsze są kwestie związane ze zdrowiem publicznym i gospodarką
Prezydent Andrzej Duda skupia się na zdrowiu publicznym i kondycji polskiej gospodarki - tak minister w kancelarii prezydenta Paweł Mucha odpowiadał na pytanie o rezygnację Kidawy-Błońskiej z prowadzenia kampanii wyborczej.
» więcej
2020-03-26, godz. 09:22
Borys (KO) o ryzykownym posiedzeniu Sejmu: Poseł został wybrany, żeby sprawować mandat
Skoro pracują lekarze i pielęgniarki czy pracownicy sklepów to mogą też pracować posłowie - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys.
» więcej
2020-03-25, godz. 09:17
Dobrzyński: Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi
Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi Andrzejowi Dudzie, stąd żądania przełożenia daty wyborów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-03-24, godz. 11:02
Dlaczego opozycja chce przełożyć wybory? Ocena europosła PiS-u
Presja na przełożenie wyborów wynika z nieprzygotowania opozycji i jest próbą grania na czas - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
» więcej
2020-03-24, godz. 09:18
Waszczykowski: Unia Europejska jest sparaliżowana i nie wyciągnęła wniosków
Unia Europejska jest sparaliżowana, nie wyciągnęła wniosków z wcześniejszych epidemii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie oceniając działania organizacji w obliczu Covid-19.
» więcej
2020-03-23, godz. 10:29
"Nie można zostawić bez opieki innych pacjentów", czyli przygotowanie do szczytu epidemii
Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego mówił o sytuacji systemu zdrowotnego w Polsce w kontekście koronawirusa: profesor Bogusław Machaliński zwracał uwagę, że tak jak trzeba przewidywać możliwy rozwój pandemii w kraju, tak…
» więcej