W Polsce za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany grozi więzienie. Trzeba to zmienić - mówił Robert Biedroń z Nowej Lewicy w "Rozmowie pod krawatem".
Naszego gościa pytaliśmy także o to, kiedy ostatni raz palił trawkę, a to w kontekście zapowiadanej przez niego walki o dekryminalizację marihuany. Stwierdził, ze dawno, ale zdarzało się.
- To jest nienormalne, że dzisiaj łamiemy życie, kariery młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i często padają ofiarą niesprawiedliwego prawa. Przypomnę: za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany w Polsce grozi do 3 lat więzienia. Jest to nienormalne, niesprawiedliwe i trzeba to zmienić - mówił Biedroń.
- To jest nienormalne, że dzisiaj łamiemy życie, kariery młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i często padają ofiarą niesprawiedliwego prawa. Przypomnę: za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany w Polsce grozi do 3 lat więzienia. Jest to nienormalne, niesprawiedliwe i trzeba to zmienić - mówił Biedroń.
Robert Biedroń w "Rozmowie pod krawatem" przedstawił też pomysł na zmiany ordynacji wyborczej.
Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej i Joachim Brudziński z PiS-u. Wszystko wskazuje na to, że to ci kandydaci zgarną mandaty na europosłów z okręgu 13 obejmującego zachodniopomorskie i lubuskie - przyznał Robert Biedroń komentując jednocześnie, że wynika to ze złego podziału Polski na okręgi.
Nasz gość zapowiedział zmiany w okręgach wyborczych argumentując, że obecny podział jest sztuczny i niesprawiedliwy, promujący jedynie dwie największe partie w Polsce. Wybieramy 53 europosłów i zdaniem Roberta Biedronia okręgów powinno być zdecydowanie mniej.
- Będziemy wychodzili z inicjatywą zmiany ordynacji wyborczej. Oczywiście po wyborach, tak żebyście państwo mieli sprawiedliwą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Mniej okręgów, jeden być może wielki okręg wyborczy. Taki jest standard europejski - mówił Biedroń.
Rozmawialiśmy także o terminie przyjęcia waluty euro w Polsce, o pomyśle na 35-godzinny tydzień pracy przy zachowaniu obecnych pensji i o prawie do bycia offline po pracy. Roberta Biedronia pytaliśmy także o jego relacje z matką.
Cała rozmowa do wysłuchania i obejrzenia na naszej podstronie i radiowym Facebooku.
Gościem Sebastiana Wierciaka w "Rozmowach pod krawatem" w środę będzie Magdalena Sosnowska, kandydatka nr 1 w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Konfederacji.
Dodaj komentarz 2 komentarze
on bzdury opowiada o tych "europejskich standardach"!
Pamiętamy dokładnie, że w poprzednich wyborach Biedroń oszukał mówiąc, że zrzeknie się mandatu. Nie zrzekł się. WIdać za bardzo euro-kasa mu się spodobała.
A teraz kandydując ponownie dodatkowo stosuje nie europejskie, lecz PiS-owskie standardy! Startuje rodzinnie, razem ze Śmieszkiem.
Toż to nepotyzm w czysto PiSowskim stylu! CO NA TO towarzysze lewicowcy???
NIE dla Euro w Polsce !!!
Zobacz także
2024-10-09, godz. 09:09
Sawka: z przeklinaniem jest jak z kawiorem, jeżeli jemy codziennie to się znudzi
Z przeklinaniem jest jak z jedzeniem kawioru - mówił gość "Rozmowy pod krawatem". Henryk Sawka - rysownik i komentator politycznej rzeczywistości kilka tygodni temu otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2024. Na naszej antenie pytany…
» więcej
2024-10-08, godz. 09:08
Poseł PiS: są ogromne podstawy ku temu, żeby się branża morska rozwijała
Dla nas najważniejsze było utrzymanie stoczni w Szczecinie - mówi w audycji w "Rozmowa pod krawatem" Marek Gróbarczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister gospodarki wodnej.
» więcej
2024-10-07, godz. 11:45
Radny Słowik: Podwyżki cen biletów i za parkowanie w strefie nieuniknione
Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej są nieuniknione, podobnie jak podwyżki opłat za płatne parkowanie i zwiększenie Strefy Płatnego Parkowania - przekonywał w "Rozmowach pod Krawatem" radny Szczecina i współprzewodniczący…
» więcej
2024-10-07, godz. 10:15
Słowik: o zatrudnieniu powinny decydować kompetencje a nie legitymacja partyjna
Każdy przypadek powinniśmy rozpatrywać inaczej - tak o zatrudnianiu w spółkach skarbu państwa mówi Przemysław Słowik, szczeciński radny i współprzewodniczący partii Zieloni.
» więcej
2024-10-04, godz. 11:19
Nowy dyrektor Filharmonii: Trzeba zadbać o zespół, bo to była praca ponad miarę
Mniej koncertów, ale stawianie na ich jakość - to zapowiedź nowego dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii w Szczecinie.
» więcej
2024-10-04, godz. 08:59
Filharmonia czeka na dofinansowanie
Jesteśmy w trakcie rozmów z Urzędem Miasta Szczecin na temat dofinansowania - mówi Przemysław Neumann, dyrygent i nowy dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2024-10-03, godz. 11:32
Prof. Tarczyński: długi Uniwersytetu Szczecińskiego i moje wysokie zarobki to plotka
Anonimowy pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego poinformował Radio Szczecin, że uczelnia ma 25 mln zł długu, nie wypłaca wynagrodzeń za nadgodziny, a w tym czasie wynagrodzenie rektora ma sięgać 72 tysięcy złotych.
» więcej
2024-10-03, godz. 09:12
Rektor US: wielu studentów woli Szczecin od np. Poznania
Niewiele nam brakuje do tego. by być atrakcyjnym miastem akademickim - mówił prof. Waldemar Tarczyński.
» więcej
2024-10-02, godz. 11:15
Afera w Collegium Humanum mocno nadszarpnęła opinie wszystkich uczelni
Inwestycje w powiatach nieco zapomnianych - to główny temat dyskusji podczas konferencji dla młodego samorządu i biznesu organizowanej w Gryficach. To 12. edycja forum organizowanego przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu. W "Rozmowie…
» więcej
2024-10-02, godz. 10:10
"Studia Executive MBA to dwa lata wyjęte z życiorysu"
Afera w Collegium Humanum rzuca się cieniem na cały sektor edukacji - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Justyna Osuch-Mallett, rektorka Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.
» więcej
2024-10-01, godz. 11:30
Cło na nawozy ze wschodu, były asystent Nitrasa w Totalizatorze. Wiceminister odpowiada
To prywaciarze ściągają do Polski nawozy z Rosji i Białorusi - tak na zarzuty prezesa Grupy Azoty Police Andrzeja Dawidowskiego, że Polska stała się największym importerem nawozów ze wschodu w całej Unii Europejskiej, odpowiada wiceminister…
» więcej
2024-10-01, godz. 09:17
Budowa Zachodniej Obwodnicy Szczecina jeszcze trochę potrwa
To przełomowy krok - tak m.in. o złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina mówi wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
» więcej
2024-09-30, godz. 09:20
Minister nauki: chcemy mieć możliwość likwidacji uczelni
Tu nie może być wolnego rynku, musimy odejść od obecnej ustawy - mówi Dariusz Wieczorek, minister nauki. To w kontekście afery Collegium Humanum.
» więcej
2024-09-27, godz. 11:10
Bilety na "Politę" wyprzedane, trzeba polować na zwroty
Bilety wyprzedane - to hasło, które możemy przeczytać na stronie Teatru Polskiego w Szczecinie w przypadku spektaklu Polita - nad którym Radio Szczecin ma patronat medialny.
» więcej
2024-09-27, godz. 09:04
Różycka: ten spektakl to zaangażowanie i wyjątkowa jakość
To pasja, ciężka praca i dążenie do ideału - tak Sylwia Różycka mówi o pracy nad ostatnim przedstawieniem Polita w Teatrze Polskim w Szczecinie.
» więcej