Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Robert Biedroń. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Robert Biedroń. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Europejska waluta - tak, ale najpierw europejskie pensje. Tak Robert Biedroń komentuje pomysł wprowadzenia euro w Polsce.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.

- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.

Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.

Dodaj komentarz 3 komentarze

panie biedron.. Polacy w znaczącej większości nie chcą euro... koniec kropka
dzięki przystąpieniu Polski do UE i wynikających z tego tytułu DEMOKRATYCZNYCH rygorów prawnych - PiS-owi i innym radykałom czy faszystom nie udało się wprowadzić w Polsce zamordystycznego systemu władzy. Choć niewiele już brakowało, to jednak demokracja zwyciężyła.
Podobnie wprowadzenie w Polsce waluty Euro może uchronić nas przed partyjnym wykorzystywaniem polskiej waluty do realizowania ideologicznych czy merkantylnych celów takich "macherów" jak PiSowcy z Kaczyńskim, Glapińskim i Morawieckim na czele.
Dzięki przyjęciu Euro ustabilizowałyby się nasze dochody oraz wydatki, a inflacja zeszłaby do cywilizowanych poziomów. Przecież ciągle mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie!
Oczywiście jeszcze wiele lat upłynie nim MY, Polska i Polacy, spełnimy warunki pozwalające na wprowadzenie u nas waluty Euro. Bo na razie mamy za wysoką inflację, za wysoki deficyt, a po 8 latach rządów złodziejskiej bandy dorobkiewiczów i cwaniaczków finanse publiczne są w opłakanym stanie.
@Jan Nowak - pierwsze zasadnicze pytanie jest takie do jakiej Unii wstępowaliśmy (i za czym głosowaliśmy w referendum, które zresztą nie wydało zgody na wejście do Unii), czy do stowarzyszenia gospodarczego na podstawie traktatów wejściowych czy do Unii, która bez pytania kogokolwiek o zdanie próbuje wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, a z całej Europy zrobić jeden wielki eurokołchoz. To właśnie działanie Unii nazwałbym faszyzmem i zamordyzmem. Próba wprowadzenia Euro to kolejne narzędzie do naszego zniewolenia i trzeba się przed tym bronić za wszelką cenę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty