Rio de Janeiro 2016
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rio de Janeiro 2016

Filip Zaborowski po grudniowych mistrzostwach Polski. Fot. Facebook Filipa Zaborowskiego
Filip Zaborowski w drodze na basen w Londynie. Fot. Facebook Filipa Zaborowskiego
Filip Zaborowski z MKP Szczecin zajął siódme miejsce w finałowym wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym w Mistrzostwach Europy w Londynie.
Szczecinianin w porannych eliminacjach (3:48,43) także miał siódmy wynik i uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W wieczornym finale zawodnik trenera Mirosława Drozda potwierdził wysoką dyspozycję, popłynął w czasie 3:49,30, czyli lepiej od minimum Polskiego Związku Pływackiego, ale wystarczyło to do 7. lokaty.

Złoty medal wywalczył Włoch Gabriele Detti, srebrny Norweg Henrik Christiansen, a brąz zdobył Węgier Peter Bernek. Do Włocha Zaborowski stracił ponad pięć sekund, a do Węgra blisko 2,5 sekundy.

Filip Zaborowski w Mistrzostwach Europy wystartuje jeszcze w wyścigach na 800 i 1500 metrów kraulem oraz w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym.

Zawody w Londynie potrwają do niedzieli.