Radio SzczecinRadio Szczecin » Rio de Janeiro 2016

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Fot. Polska Siatkówka Twitter
Kinga Kołosińska. Fot. FIVB in Rio Twitter
Monika Brzostek (leży) i Kinga Kołosińska. Fot. FIVB in Rio Twitter
Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odniosły drugie zwycięstwo w turnieju siatkarek plażowych w Rio de Janeiro.
W pierwszym meczu Polki pokonały duet z USA i... apetyty wzrosły. We wtorek grały z Jewgienią Ukołową i Jekateriną Briłową o drugie zwycięstwo, ale i zapewnienie sobie miejsca w 1/8 finału.

Polki zademonstrowały bardzo dobrą dyspozycję. W obu setach potrafiły wypracować sobie trzy-cztery punkty przewagi i choć Rosjanki potrafiły to niwelować, to w końcówkach znów Monika z Kingą górowały.

Polki wygrały w dwóch setach - 21:19 i 21:18. W trzecim spotkaniu w grupie Polki zagrają z parą gospodarzy o 1. miejsce w grupie.

Wcześniej w rozgrywkach siatkówki plażowej z reprezentantami Rosji przegrały dwa polskie, męskie duety.