FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
W Paradyżu wręczono wczoraj nagrody i wyróżnienia w konkursie "Skarby Polskiej Kultury Narodowej". W Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż i Dokument wyróżnienie za reportaż "Mozaika" otrzymała Agata Rokicka.
Pierwszą nagrodę otrzymał Mariusz Kamiński z Radia Lublin za pracę „Obraza obrazu”, drugą Magdalena Skawińska z Polskiego Radia za „Śląski Apelles” a trzecią Izabela Patek z Radia Zachód za reportaż „Teatr nieprowincjonalny”.
Wyróżniony przez jury reportaż Agaty Rokickiej to opowieść mozaika o Feliksie Ciechomskim - artyście i żołnierzu.
Rok temu na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zaprezentowano odnowiony grób artysty. Renowacji została poddana wykonana z piaskowca płyta oraz modernistyczny mozaikowy krzyż. Renowacja pamięci o człowieku okazała się dużo trudniejsza, zwłaszcza, gdy zmarł bardzo dawno...
W reportażu wykorzystano fragment relacji z pogrzebu Feliksa Ciechomskiego, zamieszczonej w "Kurierze Szczecińskim" 25.10. 1958 roku (z tekstu Feliksa Jordana "Życie i twórczość Feliksa Ciechomskiego") oraz wspomnienia Józefa Bursewicza o artyście i przyjacielu, w audycji "Pamięci tych, którzy odeszli" z 1972 roku z archiwum Radia Szczecin.
"Mozaika" - reportaż Agaty Rokickiej
 

Zobacz także

2024-08-29, godz. 11:24 "Nie bój się być piękną" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Mówią: nie szata zdobi człowieka. Ale jest też powiedzenie: jak cię widzą, tak cię piszą. Która kobieta nie chciałaby choć raz wyglądać jak z okładki… » więcej 2024-08-28, godz. 06:00 "Beza pełna przygód" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "To jest kobieta co wie czego chce..." - jak śpiewają w przedwojennej piosence. Wymyśliła sobie siebie, ma plan i skrupulatnie go realizuje. "Kiedy tak się… » więcej 2024-08-27, godz. 10:52 "Pamiętniki, notesy i obrazy rodziny Mazuś" - reportaż Małgorzaty Frymus Tylko jeszcze kilka dni w Książnicy Pomorskiej w Galerii pod Piramidą można oglądać wystawę "Przeplatanie i Przenikanie". To nastrojowa, klimatyczna rodzinna… » więcej 2024-08-26, godz. 11:06 "Dziewice, do boju!" - audiobook z pieśnią morską na ustach [ROZMOWA Z MARKIEM SZURAWSKIM I PAWŁEM JĘDRZEJKĄ] Prezentacja audiobooka na podstawie powieści szczecińskiej autorki - pisarki i dziennikarki, Moniki Szwai, jest okazją do przypomnienia jej postaci. Jej dokonań… » więcej 2024-08-22, godz. 06:00 "Daniel co Bramatem zmienił Goleniów" - reportaż Małgorzaty Frymus Miał zaledwie 17 lat kiedy w Goleniowie założył Teatr Brama. Trzy lata później powołał do życia Spotkania Teatralne Bramat. Od tamtego czasu minęło… » więcej 2024-08-21, godz. 06:00 "Wyobraźnią opisać" reportaż Anny Kolmer Pewnie niejeden fan rolnictwa dałby wiele, by móc uprawiać ziemię w okolicach Pyrzyc. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu miasto posiada ziemię, którą zwą… » więcej 2024-08-20, godz. 06:09 "Ostatni moment" - reportaż Agaty Rokickiej Ocalają od zapomnienia ginący świat. Dokumentują stan starych, polskich cmentarzy, ale również szukają historii mieszkańców okolic Lwowa. Słowa „ginący… » więcej 2024-08-19, godz. 00:07 "Dziewice, do boju!" - opowieść, której jednym z bohaterów jest Dar Młodzieży [ROZMOWA z KRYSTYNĄ POHL] Za nami drugi tydzień z Aliną oraz innymi bohaterkami i bohaterami audiobooka, który powstał na podstawie książki "Dziewice, do boju!". Jej autorka, Monika… » więcej 2024-08-14, godz. 09:12 "Nie cierpię schematów" - reportaż Anny Kolmer Złośliwi powiadają, że zawód artysty to 50 proc. pracy, 20 proc. talentu i 30 proc. szczęścia. Jest w tym sporo prawdy, bo na sukces trzeba ciężko pracować… » więcej 2024-08-13, godz. 10:15 „Na Folwarku Etno - Jurandowo” - reportaż Małgorzaty Furgi Tabor to nazwa zaczerpnięta z języka węgierskiego, po przetłumaczeniu na polski byłby to obóz. Obóz muzyczny, wakacje z muzyką tradycyjną, mocno osadzone… » więcej
12345