FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Od 9 marca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Szafir" w Moryniu znajduje schronienie grupa 109 ukraińskich dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża oraz ich opiekunowie. Akcja pomocowa koordynowana jest przez Marka Kolbowicza i Tomasza Zalewskiego z Towarzystwa Wszechstronnego Rozwoju Collegium. Pomagają im nie tylko władze samorządowe, ale cała rzesza wolontariuszy. Małgorzata Frymus odwiedziła ośrodek w dwa dni po przyjeździe dzieci i ich opiekunów, po kilkudniowej ucieczce z miejsca gdzie spadają rosyjskie grady.
"My chcemy do domu" reportaż Małgorzaty Frymus w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
My chcemy do domu. rep. M.Frymus
3-rozmowa dzieci z Morynia
Po reportażu rozmowa z burmistrzem Morynia Józefem Piątkiem i Markiem Kolbowiczem, znanym sportowcem, mistrzem olimpijskim; współwłaścicielem Ośrodka "Szafir" w Moryniu.

Pomagamy dzieciom, które nie mają domu, rodziny, kraju! Opiekujemy się 109 wychowankami ukraińskiego sierocińca, które znalazły schronienie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym SZAFIR w Moryniu. Wesprzyj nas na pomagam.pl/szafirowezlotka
 

Zobacz także

2022-08-18, godz. 14:04 "Krzywda" - najnowsza książka Marka Stelara "Zabójstwo emerytowanej nauczycielki Reginy Remus odbija się w Nowym Warpnie szerokim echem. Remus nie była lubiana w miasteczku. Samotna, zgorzkniała i wyniosła:… » więcej 2022-08-16, godz. 06:01 "Drabina taty" - reportaż Małgorzaty Furgi Dla pani Heleny z Wolina zbieranie pamiątek rodzinnych stało się wielką pasją. Wprawdzie opowiadania rodziców Romany i Krzysztofa Wilkowskich przyswoiła… » więcej 2022-08-15, godz. 01:31 "Portret pamięciowy" - reportaż Agaty Rokickiej 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Jest to związane z rocznicą zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej z Armią Czerwoną w 1920 roku… » więcej 2022-08-11, godz. 06:00 "Jakub potrzebuje naszej pomocy" - reportaż Małgorzaty Furgi i Pawła Szewłogi Przed Kubą Znojkiem było całe życie, pełne planów i marzeń. Nikt nie myślał, że wigilijny wieczór skończy się rodzinną tragedią. Do dzisiaj Kuba… » więcej 2022-08-10, godz. 06:00 "Ksiądz Jan z Marianowa" - reportaż Małgorzaty Frymus Chrystusowcy kościołem i dawnym klasztorem w Marianowie opiekują się od końca II wojny światowej. Średniowieczny kościół i pozostałości po klasztorze… » więcej 2022-08-09, godz. 05:27 "Z nimi góry przenosić" - reportaż Małgorzaty Furgi Przyszedł czas, kiedy trzeba było zamknąć punkt pomocy na rzecz uchodźców ukraińskich przy ul. Hryniewieckiego w Szczecinie. Punkt zaczął działać na… » więcej 2022-08-08, godz. 06:00 "Kapitańskie tango" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W czwartek (4 sierpnia) na wieczną wachtę odszedł kpt.ż.w. Zbigniew Wincenty Sak. Edukację morską rozpoczął w Państwowym Centrum Wychowania Morskiego… » więcej 2022-08-04, godz. 14:34 "Malutki kluczyk do różnych furtek" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Jak reagują ludzie, kiedy widzą otyłą osobę pałaszującą ze smakiem ciastko? Co myślą, kiedy taka osoba biegnie brzegiem plaży, a całe ciało jej faluje?… » więcej 2022-08-03, godz. 06:00 "Sama Miłość" - reportaż Agaty Rokickiej Przedstawiamy Państwu Marię Pyż. Polkę mieszkającą w Ukrainie, dziennikarkę Polskiego Radia Lwów, przewodniczkę turystyczną, żonę Kostka, mamę Sylwii… » więcej 2022-08-02, godz. 08:59 "Pokolenie dwóch ojczyzn" - reportaż Anny Kolmer Lata 1945–1948 to na ziemiach polskich czas masowych migracji ludności. Większa część z nich miała charakter przymusowy – przesunięcie granic skutkowało… » więcej
12345