Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
fot.wiadomości.szczecin.eu
fot.wiadomości.szczecin.eu
W najbliższy weekend, po remoncie, zostanie otwarty Teatr Letni w Szczecinie. Renowacja sceny im. Heleny Majdaniec trwała kilka lat i kosztowała prawie 33,5 mln zł.
Rozbudowywana została scena od strony widowni, powstał też nowy dach. Ten ostatni zbudowano z dwupłaszczyznowej powłoki, wypełnionej gazem.
Do niedawna najbardziej charakterystycznym elementem Teatru Letniego był żelbetowy łuk. Po zakończeniu przebudowy, zachwyca oryginalna, umożliwiająca oświetlenie, konstrukcja dachu.

Obiekt można będzie od wtorku zwiedzać z przewodnikiem. Zainteresowanie było tak duże, że pierwsze, bezpłatne wejściówki odebrano w kilka minut. Już wkrótce zostaną udostępnione kolejne terminy w których będzie można zwiedzać amfiteatr. Po letniej scenie chętnych będzie oprowadzała przewodniczka po Szczecinie Małgorzata Duda.
O tym dlaczego warto się wybrać do Parku Kasprowicza opowie też w poniedziałkowej Fonosferze. Rozmowa i kolejne odcinki audiobooka o patronce amfiteatru, Helenie Majdaniec, już po godzinie 21. Zapraszam Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Małgorzatą Dudą
 

Zobacz także

2026-06-01, godz. 23:24 "Lekcja niepełnosprawności" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych Jakie są rodzaje niepełnosprawności, czym jest niepełnosprawność intelektualna i jak należy pomagać osobie niewidomej - to tylko kilka z wielu tematów… » więcej 2026-05-31, godz. 10:26 "Ideburga. Pod trzema cyrklami" - Leszek Herman, "Quistorp Dobre Serce" - reportaż Joanny Skoniecznej W Fonosferze rozmowa z Leszkiem Hermanem o jego najnowszej powieści "Ideburga. Pod trzema cyrklami". To druga część nowego cyklu, którego pierwszy tom (Ideburga… » więcej 2026-05-28, godz. 07:52 „Zespół Krąg odkrywa Jamno” – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg odkrywa dziedzictwo Pomorza. Jamno to kolejne miejsce w tej wyjątkowej podróży po regionie. Jamno to wioska… » więcej 2026-05-27, godz. 06:00 "Wygaszanie" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych "Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że taki zakład może przestać istnieć" - to zdanie w różnych konfiguracjach najczęściej pojawiało się w rozmowie… » więcej 2026-05-26, godz. 02:06 "Inne macierzyństwo" - reportaż Anny Kolmer Podobno Dzień Matki po raz pierwszy w Polsce świętowano 26 maja 1914 r. w Krakowie. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce, to Dzień Matki… » więcej 2026-05-25, godz. 12:57 "Bajkowy świat pani Aleksandry" - reportaż Anny Kolmer XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - rozmowa… XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - od jutra od 1 czerwca w całej Polsce będą się odbywały spotkania literackie dla najmłodszych… » więcej 2026-05-21, godz. 01:17 "Historia opowiedziana inaczej" - reportaż Małgorzaty Furgi "Muzeum Dziedzictwa Narodowego" to miało być pierwsze prywatne muzeum w Szczecinie. I było, ale krótko. Jego właścicielem był dr Wojciech Lizak - historyk… » więcej 2026-05-20, godz. 06:15 Marek Stelar - audiobook "Blizny" oraz rozmowa o premierze "Renegata" Marek Stelar - to jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów. Szczeciński autor debiutował prawie 12 lat temu. Ma na swoim koncie kryminały… » więcej 2026-05-19, godz. 10:42 "Witold Chromiński - szczeciński fotograf"- reportaż Małgorzaty Frymus. Rozmowa z fotografem, Jackiem Fijałkowsk… Dziś "Fonosfera" z odgłosem migawki w tle. Fotografia i pamięć - to temat reportażu, a potem rozmowy. Najpierw przypomnimy reportaż Małgorzaty Frymus… » więcej 2026-05-16, godz. 11:00 "Futbol plus... niepełnosprawność" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych "My jesteśmy tacy sami jak wy, tylko inaczej chodzimy" - tak różnice między sprawnymi a niepełnosprawnymi wyjaśnił młody człowiek z Mózgowym Porażeniem… » więcej
12345