FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Sylwia Fabiańczyk-Makuch ze swoim chórem. Fot. ze zbiorów prywatnych
Sylwia Fabiańczyk-Makuch ze swoim chórem. Fot. ze zbiorów prywatnych
Nagrodzeni nagrodami Pro Arte 2022. Fot.materiały promocyjne organizatora (www.wzp.pl/biuro-prasowe)
Nagrodzeni nagrodami Pro Arte 2022. Fot.materiały promocyjne organizatora (www.wzp.pl/biuro-prasowe)
W sobotę (1 października) Sylwia Fabiańczyk-Makuch, Michał Kawecki, Marek Kościółek i Mirosław Kupiec otrzymali nagrody „Pro Arte”. Przyznawane są one za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim.
Sylwia Fabiańczyk-Makuch 19 lat temu założyła Chór Akademii Morskiej (obecnie: Chór Politechniki Morskiej). Niewielu wierzyło, że znajdą się chętni do wspólnego śpiewania na technicznej uczelni. Jednak na pierwsze spotkanie przyszło 70 chętnych. Tak zaczęła się niezwykła droga jednego z najlepszych w Szczecinie, ale i Polsce chórów akademickich.
Początki nie były łatwe, ale chórmistrzyni zespołu była uparta i konsekwentnie szła wyznaczoną przez siebie drogą. Dzisiaj mają na koncie dziesiątki wygranych festiwali w Polsce i na świecie.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Frymus zatytułowanego "Chórmistrzyni Akademii Morskiej", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej, dzisiaj po 22.
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Sylwią Fabiańczyk-Makuch –założycielką, dyrygentką i kierownikiem artystycznym Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie.
 

Zobacz także

2024-01-22, godz. 16:42 "Galeon" - najnowsza książka Leszka Hermana [Rozmowa] Leszek Herman to jeden z najpopularniejszych szczecińskich autorów. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Książka przyniosła… » więcej 2024-01-18, godz. 05:00 "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą… » więcej 2024-01-17, godz. 06:00 „Primus Inter Pares” – reportaż Małgorzaty Furgi Za oknami mróz i śnieg. Zima stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób będących w kryzysie bezdomności. Dużą szansę na bezpieczne przezimowanie dają… » więcej 2024-01-16, godz. 09:14 "Z kolędą w Kryworywni" - reportaż Małgorzaty Frymus Goleniowski Teatr Brama został założony 28 lat temu przez Daniela Jacewicza. Nazwa wzięła się od jego pierwszej siedziby teatru – Bramy Wolińskiej. Ale… » więcej 2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej 2024-01-04, godz. 08:37 "Pieniądze to nie wszystko - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej
56789