FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. materiały Wydawnictwa Muza SA
fot. materiały Wydawnictwa Muza SA
Ciekawostki z życia pomorskiej arystokracji, XIX-wieczne pałace, bale, intrygi i... wampiry – to wszystko w najnowszej książce Leszka Hermana "Szachownica". Premiera kolejnej powieści szczecińskiego autora już w najbliższą środę.

"Szachownica" to książka pełna tropów i odniesień zarówno do literatury jak i popkultury. Akcja toczy się w kilku przestrzeniach czasowych i geograficznych. Razem z bohaterami odkrywamy przeszłość Pomorza, Rzeczpospolitej i Stanów Zjednoczonych.
Bohaterkami powieści są przede wszystkim niezwykle barwne pomorskie arystokratki.

Leszek Herman kilka lat temu debiutował powieścią "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Książka bardzo szybko stała się bestsellerem i zapewniła autorowi popularność.
Kolejne, doceniane przez czytelników, powieści Hermana to m.in. "Biblia Diabła", "Zbawiciel" i "Krzyż Pański".

Autor "Szachownicy" Leszek Herman, będzie dziś gościem audycji Fonosfera. Zapraszam po godzinie 22, Joanna Skonieczna.
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Leszkiem Hermanem, autorem książki "Szachownica"
 

Zobacz także

2022-12-12, godz. 09:12 „Cyrograf - historia z życia Heleny Majdaniec"- słuchowisko Rafała Podrazy. „Zakochani są wśród nas", „Rudy rydz" czy „Jutro będzie dobry dzień". Piosenki Heleny Majdaniec w latach 60-tych nuciła cala Polska. Dlaczego „królowa… » więcej 2022-12-08, godz. 05:30 "Ogórkowa czyli czary pani Anny" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Na początku był impuls. Impuls, który stał się marzeniem… Marzenie stało się inspiracją i celem. Życie Anny, bohaterki naszego dzisiejszego reportażu… » więcej 2022-12-07, godz. 06:00 "Prawko na start" - reportaż Małgorzaty Furgi Dla jednych prawo jazdy to sprawa oczywista, ale dla wielu młodych ludzi to marzenie trudne do spełnienia. Krzysztof Ledzion z firmy E-kierowca i Joanna Kawałko… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 "Amanci II Rzeczypospolitej" [Rozmowa} Franciszek Brodniewicz, Aleksander Żabczyński, Adam Brodzisz, Zbigniew Rakowiecki, Witold Zacharewicz… To do nich wzdychały wielbicielki przedwojennego kina… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Anna Kolmer z nagrodą publiczności na 32. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Anna Kolmer, dziennikarka Radia Szczecin zdobyła w Łodzi nagrodę publiczności za reportaż “Martwa rzeka”. Nagrodzoną pracę wyłoniono w głosowaniu… » więcej 2022-12-05, godz. 05:00 "Przetrwać burzę" - słuchowisko Agaty Rokickiej 1 grudnia zmarła ppłk Danuta Szyksznian-Ossowska ps. Sarenka. Podczas II wojny światowej była łączniczką Garnizonu „Dwór” Armii Krajowej w Wilnie… » więcej 2022-12-01, godz. 05:30 „Mały Oświęcim - opowieść o miejscu, które skazano na zapomnienie" - Jolanta Sowińska-Gogacz i Błażej Torański… 80 lat temu, w Łodzi, Niemcy stworzyli "piekło na ziemi". Przy ulicy Przemysłowej otworzyli obóz koncentracyjny dla... najmłodszych. Przeznaczony był dla… » więcej 2022-11-30, godz. 06:00 "Już nie napiszę" - reportaż Anny Kolmer W połowie października w Książnicy Pomorskiej odbyła się miła uroczystość związana z 80-leciem urodzin prof. Kazimierza Kozłowskiego - historyka, archiwisty… » więcej 2022-11-29, godz. 00:11 "Wyśpiewać Ukrainę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Nieważne jak daleko jesteś od ojczyzny - kiedy wali się twój świat - serce krwawi. Jak możesz pomóc bliskim, przyjaciołom. kiedy dzielą cię od nich tysiące… » więcej 2022-11-28, godz. 11:30 "Gryf, młot i cyrkiel - Szczecin w polityce władz NRD 1970-1990" [ROZMOWA] Jak układały się, w czasach komunizmu, relacje między Polakami i Niemcami na pograniczu? Tym w swojej najnowszej książce zajmuje się Filip Gańczak. "Gryf… » więcej
56789