FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Materiały promocyjne organizatora
Fot. Materiały promocyjne organizatora
"Tkanina artystyczna", "tkanina unikatowa", "polska szkoła tkaniny" - określenia można mnożyć. Pewne jest jedno: tkanina to materiał o dużym potencjale, który twórcy sztuki współczesnej chętnie wykorzystują w swoich pracach. W Szczecinie już po raz 6. trwa Festiwal Tkaniny. Został otwarty wystawą patchworku "Energia Kolorów". Prace ponad 50 artystek z całej Polski można podziwiać w Książnicy Pomorskiej do 29 kwietnia. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Aleksandra Gisges-Dalecka, Gmina Miasto Szczecin. Tkanina artystyczna to swoisty fenomen, jako dziedzina sztuki wciąż nie do końca rozpoznany i budzący dezorientację - mówią organizatorzy Festiwalu.
Aleksandra Gisges-Dalecka, pomysłodawczyni festiwalu wierzy w moc tkaniny i wyobraźnię twórczą szczecinian, bowiem tkanina wymaga oprawy - pomysłu na jej wyeksponowanie, dystansu i możliwości podziwiania jej kunsztu.
"Świat malowany tkaniną" - to tytuł reportażu Anny Kolmer z 2018 roku. Po reportażu - porozmawiamy o tegorocznej edycji tej imprezy. Zapraszamy dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Aleksandrą Gisges-Dalecką - projektantką odzieży artystycznej, reżyserką sztuk teatralnych, animatorką kultury, organizatorką koncertów, konferencji, pokazów mody, scenografką i scenarzystką, pomysłodawczynią i organizatorką Festiwalu Tkanin w Szczecinie.
 

Zobacz także

2024-07-03, godz. 11:57 "Bomba Bomba" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Grają od dziesięciu lat, czyli od 2014 roku - mowa o teatrze Bomba Bomba z Gryfina. Grupa to pięcioro aktorów z niepełnosprawnością intelektualną - Ola… » więcej 2024-07-02, godz. 11:30 "Energia odnawialna" - reportaż Agaty Rokickiej Janowo. Maleńka wioska koło Rewala. Siedem domów, czterech mieszkańców i... teatr na dwieście pięćdziesięciu widzów! W dodatku spektakle odbywają się… » więcej 2024-06-30, godz. 17:52 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin „Szóstka” - to druga, po debiutanckim „Koźle”, powieść szczecińskiego autora Przemysława Kowalewskiego. Kanwą opowieści jest historia, która rzeczywiście… » więcej 2024-06-27, godz. 11:53 "Witos – działacz i patriota" - reportaż Anny Leśniewskiej Jednym z patronów 2024 roku jest Wincenty Witos, działacz ruchu ludowego, poseł do galicyjskiego Sejmu Krajowego, a późnej już w odrodzonej Polsce jej trzykrotny… » więcej 2024-06-26, godz. 09:39 "Fajne miejsce na ziemi" - reportaż Anny Kolmer Słowo hospicjum pochodzi z łaciny, oznacza zajazd przydrożny, gościniec. W czasach antycznych były to zwykłe zajazdy. W Europie ich rozkwit nastąpił w… » więcej 2024-06-25, godz. 06:00 "Weź kawałek mego miasta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Multisedinum – szczecińskie multiplikacje” - roz… Co najbardziej kojarzy nam się ze Szczecinem? Paprykarz, dźwigozaury, gwiaździsty układ placów? Każdy z nas ma coś takiego co natychmiast przywołuje wspomnienia… » więcej 2024-06-23, godz. 21:56 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Co działo się w Szczecinie wiosną 1968 roku? Jaki los czeka Lwowiaka i jego żonę? Kolejne odcinki "Szóstki" w Radiu Szczecin, od poniedziałku do piątku… » więcej 2024-06-20, godz. 06:00 „Dorosłe Atomy” – reportaż Małgorzaty Furgi Autyzm - taką diagnozę specjaliści stawiają coraz częściej. Jeszcze kilka lat temu otrzymywały ją przeważnie dzieci. Dziś bardzo często dotyczy ona… » więcej 2024-06-19, godz. 06:00 "Historia jednej wioski" - reportaż Anny Kolmer Chełm Dolny jest oddalony o około 15 km od Trzcińska Zdroju oraz o około 20 km od Chojny. Podróżnego przywita spokój i atmosfera senności. Przez chwilę… » więcej 2024-06-18, godz. 12:00 "Werdykt na życie albo siódmy krąg"- reportaż Małgorzaty Furgi Przez całe dotychczasowe życie ciągle czegoś poszukuje i stawia pytania, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Szczecinianka Anna Gielarowska, bohaterka… » więcej
34567