FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Poszukiwana rodzina zastępcza
Poszukiwana rodzina zastępcza
W Szczecinie, podobnie jak i w innych polskich miastach, brakuje rodzin zastępczych. O tym kto i jak może prowadzić dom dla potrzebujących dzieci, kolejny raz będziemy rozmawiać w magazynie Fonosfera.
Od wielu lat z mapy Polski znikają duże domy dziecka. Instytucje, które nie dawały możliwości stworzenia dzieciom prawdziwych, rodzinnych warunków do życia.
Zgodnie z ustawą z 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, Polska miała odchodzić od prowadzenia dużych domów dziecka właśnie na rzecz rodzin zastępczych. Niestety osób, które tworzą takie domy, cały czas brakuje.
Dział Pieczy Zastępczej MOPR w Szczecinie podejmuje wiele działań promujących tę ideę. Ostatnio wraz z Zachodniopomorską Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” realizują projekt pt. Barwy Rodzicielstwa Zastępczego w ramach, którego odbywają się spotkania informacyjne, skierowane do osób rozważających możliwość podjęciem roli rodzica zastępczego.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi „Poszukiwana rodzina zastępcza”.
Premiera dzisiaj po 22-ej.
Poszukiwana rodzina zastępcza - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, rozmowczynie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Małgorzata Olszewska - Kierownik Sekcji ds. Promocji i Rozwoju Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Ewa Wilanowska - psycholog
 

Zobacz także

2024-04-22, godz. 06:00 "Galeria - Zakład Żeństwo" - reportaż Anny Kolmer Znały się od miesiąca, parą były od tygodnia - tak było, kiedy wzięły ślub na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. To wszystko oczywiście podczas… » więcej 2024-04-18, godz. 08:53 "Pamięć zaklęta w drzewach" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Drzewka pamięci" to projekt stowarzyszenia "Czas. Przestrzeń. Tożsamość". Projekt powstał po to, by upamiętnić ludzi ważnych dla powojennego Szczecina… » więcej 2024-04-17, godz. 06:00 "Przystań pierwszych żon" – reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Jeśli szukasz spokoju i ciszy, lubisz kiedy rano budzą Cie żurawie, to jesteś we właściwym miejscu. Dziś wieczorem zapraszamy do miejsca w głębi lasu. Otulisko… » więcej 2024-04-16, godz. 12:56 "Opowieść na otwartej ranie"- reportaż Agaty Rokickiej W słoneczny jesienny dzień w parku na Gumieńcach młodzi szczecinianie sadzili cebulki kwiatowe. Mieli trudne zadanie, bo ziemia była bardzo sucha i trudno… » więcej 2024-04-15, godz. 23:00 Pierwszy Kongres Mężczyzn w Polsce [Rozmowa] Po 15 latach od pierwszego Kongresu Kobiet rusza podobna inicjatywa dla mężczyzn. Pierwszy Kongres Mężczyzn już w najbliższą sobotę w Krakowie. Jeszcze… » więcej 2024-04-15, godz. 06:00 "Męskie śpiewanie w Tanowie" - reportaż Małgorzaty Furgi Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało 5 lat temu, inspiracją były męskie chóry z innych europejskich krajów. Śpiewa w nim 13 osób. Żaden z chórzystów… » więcej 2024-04-12, godz. 09:35 Mapa Lubinusa [Rozmowa] W Fonosferze o Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego czyli Mapie Lubinusa. Ta najważniejsza dla Pomorza mapa powstała w XVII wieku. Zamówił ją szczeciński… » więcej 2024-04-11, godz. 06:00 "Animacyjna laurka Kleszczewskich" - reportaż Małgorzaty Frymus W czwartkowej Fonosferze sporo wiadomości o naszych szczecińskich Gryfitach. Przypomnimy opowieść o tym jak powstawał animowany film o Bogusławie X oraz… » więcej 2024-04-10, godz. 06:00 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" – reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej 2024-04-09, godz. 13:03 "Psie smuteczki" - reportaż Małgorzaty Furgi Psie smutki z wiersza Jana Brzechwy niewiele mają wspólnego ze smuteczkami psów schroniskowych. Przekonali się o tym państwo Aneta i Rajmund ze Szczecina… » więcej
12345