FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Poszukiwana rodzina zastępcza
Poszukiwana rodzina zastępcza
W Szczecinie, podobnie jak i w innych polskich miastach, brakuje rodzin zastępczych. O tym kto i jak może prowadzić dom dla potrzebujących dzieci, kolejny raz będziemy rozmawiać w magazynie Fonosfera.
Od wielu lat z mapy Polski znikają duże domy dziecka. Instytucje, które nie dawały możliwości stworzenia dzieciom prawdziwych, rodzinnych warunków do życia.
Zgodnie z ustawą z 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, Polska miała odchodzić od prowadzenia dużych domów dziecka właśnie na rzecz rodzin zastępczych. Niestety osób, które tworzą takie domy, cały czas brakuje.
Dział Pieczy Zastępczej MOPR w Szczecinie podejmuje wiele działań promujących tę ideę. Ostatnio wraz z Zachodniopomorską Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” realizują projekt pt. Barwy Rodzicielstwa Zastępczego w ramach, którego odbywają się spotkania informacyjne, skierowane do osób rozważających możliwość podjęciem roli rodzica zastępczego.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi „Poszukiwana rodzina zastępcza”.
Premiera dzisiaj po 22-ej.
Poszukiwana rodzina zastępcza - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, rozmowczynie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Małgorzata Olszewska - Kierownik Sekcji ds. Promocji i Rozwoju Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Ewa Wilanowska - psycholog
 

Zobacz także

2023-05-31, godz. 06:00 „Jak tu nie wpuścić kogoś do teatru” – reportaż Małgorzaty Frymus Jak zintegrować ludzi z jednego miasteczka. Wystarczy zrobić z nimi spektakl. Z takiego właśnie założenia wyszedł Teatr Brama i przygotował w obsadzie… » więcej 2023-05-30, godz. 05:26 "Sama miłość" - reportaż Agaty Rokickiej Dziś Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego. To święto osób z SM (to skrót od łacińskiej nazwy choroby) oraz całej społeczności działającej na rzecz… » więcej 2023-05-28, godz. 21:00 Fikuśny Festiwal Literatury. [ROZMOWA] Szczecin, będzie przez najbliższe tygodnie, miejscem spotkań z autorami książek dla najmłodszych. Już w Dzień Dziecka rozpocznie się druga edycja Fikuśnego… » więcej 2023-05-24, godz. 06:00 "KrymiNoir, czyli historia pewnej wieży" – reportaż Małgorzaty Furgi Opowiemy dzisiaj państwu o tym, jak mogą tworzyć artyści, jeśli trafią do wspólnego projektu z ideą. Zaczęło się od Wieży Quistorpa, a dokładniej… » więcej 2023-05-23, godz. 12:23 "Pieniądze to nie wszystko" - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2023-05-18, godz. 06:00 „Kto jak nie Ty” - reportaż Małgorzaty Furgi "Kto jak nie Ty" - takie słowa usłyszała od swojej dorosłej córki bohaterka dzisiejszego reportażu. Te słowa to reakcja na pomysł stworzenia rodziny zastępczej… » więcej 2023-05-17, godz. 05:30 "Dobrze widzi się tylko sercem" - reportaż Anny Kolmer Grupy teatralne „Teatr Tu” i „ Kocioł Wyobrażni” działają w filiach Gminnego Centrum Kultury, Sportu , Turystyki i Rekreacji w Wolinie. W ich skład… » więcej 2023-05-16, godz. 06:00 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" – reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej 2023-05-12, godz. 19:23 Marek Stelar - nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2023 Komisarz Iwona Banach wraca w szeregi policji, żeby ścigać człowieka, który w imię swoiście pojętego dobra złamał jej życie i karierę. Mateusz „Matt”… » więcej 2023-05-10, godz. 06:00 "Inny świat Kamileusza" – reportaż Małgorzaty Furgi Dzisiejszą Fonosferę poświęcimy autyzmowi. Jeszcze 30 lat temu diagnozę potwierdzającą autyzm stawiano jednemu dziecku na 10 tys. urodzeń, a dziś co sześćdziesiątemu… » więcej
12345