FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych rozwiązują IT Fitness Test, fot.Fundacja Szczecin_Lab
Uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych rozwiązują IT Fitness Test, fot.Fundacja Szczecin_Lab
Posłuchaj
Niemierzyńska 17 w Szczecinie to adres Technikum Technologii Cyfrowych. Szkoła powstała kilka lat temu, w miejscu byłego gimnazjum nr 6. Grono nauczycielskie tej placówki postanowiło zawalczyć o swoją szkołę, o swoje miejsca pracy i miejsce nowoczesnej edukacji młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, stworzyli szkołę, która przygotowuje do pracy osoby kompetentne, myślące logicznie i algorytmicznie, z dobrymi podstawami matematyki i fizyki oraz języków obcych. Kształci specjalistów IT, którzy są obecnie najbardziej poszukiwaną przez pracodawców i najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Niemierzyńska 17", który opowiada o początkach szkoły. Emisja dzisiaj po 22-ej.

Dodajmy, że już dzisiaj tj. 13 września uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie – Niemierzyńska 17; wezmą udział w lekcji inauguracyjnej IT Fitness Testu, który jest ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji cyfrowych. Dzięki niemu uczniowie poznają swoją rzeczywistą znajomość takich zagadnień jak media społecznościowe, cyberbezpieczeństwo, czy rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych. Test kierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz średnich. W Polsce odbywa się po raz drugi, a czas na wzięcie udziału w przedsięwzięciu przewidziany jest do końca października. Organizatorem sprawdzianu jest Związek Cyfrowa Polska, w Szczecinie Fundacja Szczecin_Lab.
Gośćmi Fonosfery są dzisiaj Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska, Monika Grzesiuk Project Manager w Fundacji Szczecin_Lab.
 

Zobacz także

2024-02-29, godz. 06:00 "Śpiewać każdy może" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Ten kto śpiewa modli się dwa razy" - powtarzał mistrz "Poręba" czyli Jurek Porębski. To dzięki niemu wielu żeglarzy brało gitarę do ręki by opiewać… » więcej 2024-02-28, godz. 06:00 „Pamiętnik życia” – reportaż Anny Kolmer Powody dla których ludzie piszą pamiętniki są różne. Jednak podstawowym jest pragnienie zachowania w pamięci tego, co dla danej osoby czy grupy jest istotne… » więcej 2024-02-27, godz. 05:45 "Fotografia młodych Szczecinian" - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzieżowa Rady Miasta Szczecin to reprezentacja szczecińskiej młodzieży. Dwa lata temu młodzi ludzie postanowili przeprowadzić badania wśród swoich… » więcej 2024-02-26, godz. 06:00 "Rodzinne gniazdo" - reportaż Małgorzaty Furgi Jakie były początki polskiego Szczecina? Jak czuli się tu pierwsi powojenni mieszkańcy? Dziś w Fofosferze historia rodziny Siewierów, która na Pogodnie… » więcej 2024-02-22, godz. 09:39 "Zmieniacze edukacji" - reportaż Małgorzaty Furgi Jak zmienić polską szkołę, żeby młodzi ludzie, po jej ukończeniu, mogli odnaleźć się w dorosłym życiu? Co zrobić, aby dobrze czuły się tam zarówno… » więcej 2024-02-21, godz. 15:40 „Jakub potrzebuje naszej pomocy” - reportaż Małgorzaty Furgi i Pawła Szewłogi W wigilię 2020 roku Jakub Znojek podjął próbę uniemożliwienia jazdy pijanemu kierowcy. Niestety ten w akcie desperacji przejechał Jakuba, który od tamtego… » więcej 2024-02-20, godz. 06:00 „Koty na tymczasie” – reportaż Małgorzaty Furgi Wolontariusze zajmujący się bezdomnymi kotami potrzebują domów tymczasowych prowadzonych również przez innych wolontariuszy. W takim domu leczy się chore… » więcej 2024-02-19, godz. 10:35 "Ptasznik" najnowsza książka Marka Stelara, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru 2023 "Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie… » więcej 2024-02-15, godz. 06:00 "Ma na imię Adaś” – reportaż Małgorzaty Furgi Dystrofia mięśniowa Duchenne’a - słysząc taką diagnozę rodzice tracą nadzieję i za wszelką cenę szukają pomocy dla swoich dzieci. Z dystrofią zmagają… » więcej 2024-02-14, godz. 06:00 „Jakoś to będzie” – reportaż Anny Kolmer Społeczności lokalne różnie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów życia codziennego na wsi, osiedlu czy ulicy. Mieszkańcy ulicy Tytusa w Mierzynie od… » więcej
12345