FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Młodzieżowa Rada Miasta z Przewodniczącą Rady Miasta Szczecin Renatą Łażewską
Młodzieżowa Rada Miasta z Przewodniczącą Rady Miasta Szczecin Renatą Łażewską
Przewodnicząca Rady Miasta Szczecin, pani Renata Łażewska z Mateuszem Zajdeckim i Maksem Gaszewskim
Przewodnicząca Rady Miasta Szczecin, pani Renata Łażewska z Mateuszem Zajdeckim i Maksem Gaszewskim
Maks Gaszewski i Mateusz Zajdecki przekazują raport Piotrowi Krzystkowi Prezydentowi Szczecina
Maks Gaszewski i Mateusz Zajdecki przekazują raport Piotrowi Krzystkowi Prezydentowi Szczecina
Młodzieżowa Rada Miasta w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin
Młodzieżowa Rada Miasta w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin
Młodzieżowa Rady Miasta Szczecin to reprezentacja szczecińskiej młodzieży. Dwa lata temu młodzi ludzie postanowili przeprowadzić badania wśród swoich rówieśników. Powstał raport o potrzebach i problemach młodzieży, który sporządzono na podstawie ankiet wypełnionych przez 408 uczniów i uczennic szczecińskich szkół ponadpodstawowych. Co warto podkreślić - badania zostały przeprowadzone w czasie pandemii.

Dokument został przekazany władzom miasta pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Znajdują się w nim odpowiedzi na pytania: jak młodzi widzą Szczecin lub jaka jest "dzisiejsza młodzież"? Poruszono tematy praw ucznia, a nawet psychologów szkolnych, niemniej najważniejszą kwestią były zmagania młodych ludzi, którzy uczą się w naszym mieście. W projekt byli zaangażowani Mateusz Zajdecki, poprzedni przewodniczący rady i obecny jej przewodniczący, Maksymilian Gaszewski.

Ostatnio, kiedy miasto rozpoczęło realizację pilotażowego projektu Wsparcia Psychologicznego Młodzieży, okazało się, że wyniki tych badań zostały wzięte pod uwagę. W tym roku Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła powtórzyć badania, aby sprawdzić co zmieniło się po pandemii w środowisku młodzieży szkolnej.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Fotografia młodych Szczecinian". Premiera dzisiaj po 22-ej.
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Renatą Łażewską - przewodniczącą Rady Miasta oraz Beatą Bugajską - dyrektorką Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
 

Zobacz także

2024-03-26, godz. 11:24 "Jak pachnie Szczecin?" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Zawalczyć o siebie, złamać schemat, w który zostaliśmy wtłoczeni, robić rzeczy, które przynoszą radość innym. To sposób Aleksandry Hopke na bycie szczęśliwą… » więcej 2024-03-25, godz. 10:44 Książki ze Szczecinem w tle [Rozmowa] Inga Iwasiów, Sylwia Trojanowska, Leszek Herman, Marek Stelar, Przemysław Kowalewski, Marcin Grzelak czy Michał Dłużak - po książki tych autorów mieszkańcy… » więcej 2024-03-21, godz. 06:00 „Iskierki w Teatrze” - reportaż Małgorzaty Furgi 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Często przy tej okazji przypominamy sobie o tych osobach. Jednak rodzice i opiekunowie chcą… » więcej 2024-03-20, godz. 06:00 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2024-03-19, godz. 00:06 "Historia wagi lekkiej" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Są zgrani na scenie i w życiu. "Dobry duet to harmonia" - deklaruje Kasia. "To tak jak z gitarą - żeby się nie rozstrajała, trzeba podtrzymywać właściwą… » więcej 2024-03-18, godz. 09:41 "Aksamitna wioska"- reportaż Anny Kolmer Każdy z nas ma, lub chce mieć, swoje miejsce na ziemi. Z "oswojoną" lubianą przestrzenią łatwiej się identyfikować i łatwiej o nią dbać. Przekonali… » więcej 2024-03-14, godz. 01:18 "Zachowaj to dla siebie" - reportaż Anny Kolmer Uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” wymyśliły projekt społeczny… » więcej 2024-03-13, godz. 06:00 "Ciężki kawałek chleba" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Kiedyś w Szczecinie było ponad 100 małych piekarni wyrabiających pieczywo tradycyjnymi metodami, dzisiaj zostało tylko kilka. Ponad czterdzieści lat przygody… » więcej 2024-03-12, godz. 09:24 "Kraina poplątanych dróg" - reportaż Małgorzaty Furgi Po 10 latach pobytu za granicą, wrócili do Polski. Tęsnili przede wszystkim za za zachodniopomorskimi krajobrazami. Teresa T. Maja i Krzysztof Petelczyc, razem… » więcej 2024-03-13, godz. 08:49 250. rocznica urodzin Caspara Davida Friedricha [ROZMOWA] Wystawy specjalne, koncert w ruinach klasztoru Eldena i urodzinowy tort w centrum miasta - to tylko kilka z wielu pomysłów na świętowanie 250. urodzin Caspara… » więcej
678910