Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
fot.Monika Wilczyńska | "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego | "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego
fot.Monika Wilczyńska | "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego | "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego
fot. facebook księgarni Sedina
fot. facebook księgarni Sedina
Zawodową przygodę z książką rozpoczął ponad 40 lat temu. Z wykształcenia jest inżynierem chemikiem, a księgarzem został... przypadkiem. Najpierw pracował w Książnicy Pomorskiej, potem w antykwariacie. Od początku lat 90-tych prowadził hurtownię książek. Rok 1992 to pierwsza własna księgarnia na szczecińskim Niebuszewie. Teraz Jacek Paszkowski prowadzi księgarnię "Sedina". Odwiedzają ją nie tylko miłośnicy historii miasta i regionu. Przypomnimy dziś reportaż Janusza Wilczyńskiego "Księgarz z pasją".
Po reportażu o szczecińskich książkach. Nasze studio odwiedzi autorka powieści kryminalnych Diana Brzezińska. Zapraszam po godzinie 22, Joanna Skonieczna
"Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego
fb. księgarni Sedina
fb. księgarni Sedina
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Dianą Brzezińską
"W Szczecinie dochodzi do serii zabójstw. Bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol – niewielki i prawie niewidoczny.
Zabójca nie jest zwyczajnym oprawcą, to wizjoner, obsesyjnie wierzący w swoją misję i to, że jest ona jedynym ratunkiem dla świata. Bezsilny wobec swoich pragnień, konsekwentnie realizuje swój makabryczny plan.
Do miasta powraca profiler Aleksander Lewis. Wraz z komisarz Agatą Skibińską zajmują się rozwiązaniem tej sprawy. Jednak wizjoner to nie jedyny morderca, którego poszukiwać będzie Aleksander…" - tak o najnowszej książce Diany Brzezińskiej "Wizjoner" pisze wydawnictwo Otwarte.
Autorka o swojej powieści opowiadała w magazynie Fonosfera. Zapraszam, Joanna Skonieczna
 

Zobacz także

2025-12-07, godz. 18:42 "Klejnoty Szwagra" - audiobook na podstawie komedii kryminalnej Marka Stelara Król chaosu, szwagier, ma godnych następców. Oto na świecie pojawiły się dwa słodkie maleństwa: księżniczka Maja i książę Gucio. Bliźniaki, które… » więcej 2025-12-04, godz. 06:00 "Witold Chromiński - szczeciński fotograf" - reportaż Małgorzaty Frymus W czwartkowej Fonosferze o fotografii - pasji i zawodzie. Przypomnimy reportaż Małgorzaty Frymus "Witold Chromiński - szczeciński fotograf". O współczesnych… » więcej 2025-12-03, godz. 11:39 "Jak ćma" reportaż Katarzyny Wolnik -Sayny Przypomnimy dzisiaj taką historię.. Najpierw towarzysko, dla dobrej zabawy. Z czasem coraz częściej, w pracy, w domu i co ważne bez kontroli. Na wszystko… » więcej 2025-12-02, godz. 11:21 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2025-11-30, godz. 17:21 "Targowiska" - reportaż Joanny Skoniecznej W poniedziałkowej Fonosferze porozmawiamy o różnych pomysłach na polsko-niemieckie spotkania. Będzie zarówno o sprawach codziennych i przyziemnych jak i… » więcej 2025-11-27, godz. 06:15 "Portret Kobiety Rakiety" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny „W życiu nie musisz nikomu niczego udowadniać. O ile wiesz, kim jesteś i do czego jesteś zdolny ... To wystarczy! „ To ulubiony cytat Małgorzaty Serbin… » więcej 2025-11-26, godz. 06:00 „Dzień otwarty w Ośrodku Adopcyjnym” – reportaż Małgorzaty Furgi Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Szczecinie prowadzi wiele działań mających na celu promowanie idei adopcji. Jedną z takich okazji jest… » więcej 2025-11-25, godz. 08:33 "Wąwóz pamięci" reportaż Anny Kolmer Pamięć historyczna i znajomość kart przeszłości własnej rodziny, a szerzej – współobywateli, są fundamentem kształtowania się naszej tożsamości… » więcej 2025-11-23, godz. 20:18 "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - ostatni odcinek audiobooka na podstawie powieści Leszka Hermana W poniedziałkowej Fonosferze finałowy odcinek "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Powieść Leszka Hermana czyta Piotr Grabowski. Jak zakończy się przygoda… » więcej 2025-11-20, godz. 06:00 "Magiczna moc roweru" - reportaż Małgorzaty Furgi i Karoliny Jaskólskiej Marek Rupiński [Rozmowa] W czwartkowej Fonosferze o kolarstwie. Jak zawsze będzie reportaż i rozmowa. Nasze studio odwiedzi dziś wyjątkowy gość - Marek Rupiński. Marek Rupiński… » więcej
12345