FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Niedawno w Goleniowie zakończył się 33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art. Tegoroczny temat konkursu to „Wszystkie kolory muzyki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Goleniowski Dom Kultury. Color Art to jeden z ważniejszych konkursów plastycznych w Polsce dla dzieci i młodzieży, cieszący się także dużym uznaniem w świecie. Od 2004 roku objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. Unesco.

Na konkurs nadesłanych zostało ponad 1500 prac z 15 krajów. Laureaci, w tym roku były to dzieci z Ukrainy, Słowacji, Białorusi i wielu zakątków Polski, zapraszani są do Goleniowa na otwarcie wystawy. Następnie biorą udział w warsztatach artystycznych, które od kilku już lat odbywają się w Międzywodziu. W tym roku na bałtyckiej plaży dzieci tworzyły żywe obrazy inspirowane dziełami: Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Gustava Klimta i Augusta Renoira. Ten jedyny w swoim rodzaju warsztat, przygotowuje i prowadzi dwoje artystów od lat związanych z festiwalem: prof. Marek Haładuda z Poznania i Izabela Wolska ze Szczecina. Warto nadmienić, że festiwal jest bardziej znany poza granicami kraju niż w Polsce czy w województwie zachodniopomorskim. Dlaczego?

Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Ja wiem lepiej" w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej - dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Wiesławą Markiewicz - Wiesławą Markiewicz - malarką, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, związaną z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie
 

Zobacz także

2024-06-20, godz. 06:00 „Dorosłe Atomy” – reportaż Małgorzaty Furgi Autyzm - taką diagnozę specjaliści stawiają coraz częściej. Jeszcze kilka lat temu otrzymywały ją przeważnie dzieci. Dziś bardzo często dotyczy ona… » więcej 2024-06-19, godz. 06:00 "Historia jednej wioski" - reportaż Anny Kolmer Chełm Dolny jest oddalony o około 15 km od Trzcińska Zdroju oraz o około 20 km od Chojny. Podróżnego przywita spokój i atmosfera senności. Przez chwilę… » więcej 2024-06-18, godz. 12:00 "Werdykt na życie albo siódmy krąg"- reportaż Małgorzaty Furgi Przez całe dotychczasowe życie ciągle czegoś poszukuje i stawia pytania, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Szczecinianka Anna Gielarowska, bohaterka… » więcej 2024-06-16, godz. 23:26 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Kim są ludzie, którzy podpisują się jako Bractwo Sprawiedliwych. Czy Ugne Galant ustali dlaczego giną świadkowie tragicznego wypadku tramwajowego w Szczecinie? W… » więcej 2024-06-13, godz. 08:00 "Wioletowe kruczki" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Czy zdarzyło się Państwu otworzyć po latach książkę z dzieciństwa i zanurzyć się w świat Pana Kleksa, Pippi Langstrumpf czy Harrego Potter'a? Wioleta… » więcej 2024-06-12, godz. 06:00 "Niczego nie żałuję" – reportaż Anny Kolmer Greckie słowo Eikon oznacza „okno”. Właśnie takim oknem na otaczający nas świat jest z punktu widzenia osób wierzących, a zwłaszcza wyznawców Kościoła… » więcej 2024-06-11, godz. 11:43 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2024-06-10, godz. 10:23 Szczecińskie kryminały coraz bardziej popularne Szczecińskie kryminały są coraz popularniejsze. Sięgają po nie chętnie także mieszkańcy innych polskich miast. Naszym gościem W Fonosferze był Marek… » więcej 2024-06-06, godz. 06:00 „Miniaturzystka” - reportaż Joanny Skoniecznej Jeszcze przez kilka dni w Parku Labiryntów w niemieckim Malchow, można oglądać wystawę prac Urszuli Kwietniewskiej-Łacny. To "Wystawa miniatur...poniemieckie"… » więcej 2024-06-04, godz. 10:03 "Stary - nowy Krąg" – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku i przez 50 lat działał w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie (dawniej Zespół… » więcej
12345