FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Niedawno w Goleniowie zakończył się 33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art. Tegoroczny temat konkursu to „Wszystkie kolory muzyki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Goleniowski Dom Kultury. Color Art to jeden z ważniejszych konkursów plastycznych w Polsce dla dzieci i młodzieży, cieszący się także dużym uznaniem w świecie. Od 2004 roku objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. Unesco.

Na konkurs nadesłanych zostało ponad 1500 prac z 15 krajów. Laureaci, w tym roku były to dzieci z Ukrainy, Słowacji, Białorusi i wielu zakątków Polski, zapraszani są do Goleniowa na otwarcie wystawy. Następnie biorą udział w warsztatach artystycznych, które od kilku już lat odbywają się w Międzywodziu. W tym roku na bałtyckiej plaży dzieci tworzyły żywe obrazy inspirowane dziełami: Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Gustava Klimta i Augusta Renoira. Ten jedyny w swoim rodzaju warsztat, przygotowuje i prowadzi dwoje artystów od lat związanych z festiwalem: prof. Marek Haładuda z Poznania i Izabela Wolska ze Szczecina. Warto nadmienić, że festiwal jest bardziej znany poza granicami kraju niż w Polsce czy w województwie zachodniopomorskim. Dlaczego?

Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Ja wiem lepiej" w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej - dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Wiesławą Markiewicz - Wiesławą Markiewicz - malarką, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, związaną z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie
 

Zobacz także

2024-07-02, godz. 11:30 "Energia odnawialna" - reportaż Agaty Rokickiej Janowo. Maleńka wioska koło Rewala. Siedem domów, czterech mieszkańców i... teatr na dwieście pięćdziesięciu widzów! W dodatku spektakle odbywają się… » więcej 2024-06-30, godz. 17:52 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin „Szóstka” - to druga, po debiutanckim „Koźle”, powieść szczecińskiego autora Przemysława Kowalewskiego. Kanwą opowieści jest historia, która rzeczywiście… » więcej 2024-06-27, godz. 11:53 "Witos – działacz i patriota" - reportaż Anny Leśniewskiej Jednym z patronów 2024 roku jest Wincenty Witos, działacz ruchu ludowego, poseł do galicyjskiego Sejmu Krajowego, a późnej już w odrodzonej Polsce jej trzykrotny… » więcej 2024-06-26, godz. 09:39 "Fajne miejsce na ziemi" - reportaż Anny Kolmer Słowo hospicjum pochodzi z łaciny, oznacza zajazd przydrożny, gościniec. W czasach antycznych były to zwykłe zajazdy. W Europie ich rozkwit nastąpił w… » więcej 2024-06-25, godz. 06:00 "Weź kawałek mego miasta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Multisedinum – szczecińskie multiplikacje” - roz… Co najbardziej kojarzy nam się ze Szczecinem? Paprykarz, dźwigozaury, gwiaździsty układ placów? Każdy z nas ma coś takiego co natychmiast przywołuje wspomnienia… » więcej 2024-06-23, godz. 21:56 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Co działo się w Szczecinie wiosną 1968 roku? Jaki los czeka Lwowiaka i jego żonę? Kolejne odcinki "Szóstki" w Radiu Szczecin, od poniedziałku do piątku… » więcej 2024-06-20, godz. 06:00 „Dorosłe Atomy” – reportaż Małgorzaty Furgi Autyzm - taką diagnozę specjaliści stawiają coraz częściej. Jeszcze kilka lat temu otrzymywały ją przeważnie dzieci. Dziś bardzo często dotyczy ona… » więcej 2024-06-19, godz. 06:00 "Historia jednej wioski" - reportaż Anny Kolmer Chełm Dolny jest oddalony o około 15 km od Trzcińska Zdroju oraz o około 20 km od Chojny. Podróżnego przywita spokój i atmosfera senności. Przez chwilę… » więcej 2024-06-18, godz. 12:00 "Werdykt na życie albo siódmy krąg"- reportaż Małgorzaty Furgi Przez całe dotychczasowe życie ciągle czegoś poszukuje i stawia pytania, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Szczecinianka Anna Gielarowska, bohaterka… » więcej 2024-06-16, godz. 23:26 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Kim są ludzie, którzy podpisują się jako Bractwo Sprawiedliwych. Czy Ugne Galant ustali dlaczego giną świadkowie tragicznego wypadku tramwajowego w Szczecinie? W… » więcej
12345