FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Grupa Iskierkowych Rodziców pozuje do fotografii; fot. M.Furga
Grupa Iskierkowych Rodziców pozuje do fotografii; fot. M.Furga
Monika Libera podczas pracy;fot. M.Furga
Monika Libera podczas pracy;fot. M.Furga
Iskierki w kręgu; fot. M.Furga
Iskierki w kręgu; fot. M.Furga
Przygotowanie do ujęcia z kółkami; fot. M.Furga
Przygotowanie do ujęcia z kółkami; fot. M.Furga
Posłuchaj reportażu
Posłuchaj rozmowy
Ciocia Monika – tak ją nazywają młodzi przyjaciele z Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” TPD. Spotykają się od kilku lat na sesjach fotograficznych, których plonem są liczne wystawy pokazujące nam świat osób z Zespołem Downa. W tym roku Koło świętuje swoje 20-lecie. Nic więc dziwnego, że Monika Libera, ceniona fotografka została poproszona o przygotowanie zdjęć na jubileuszową wystawę fotograficzną. Sesja fotograficzna była okazją do pokazania tej wyjątkowej relacji pomiędzy iskierkowymi rodzinami a fotografką Moniką Liberą. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego „Ciocia Monika z aparatem fotograficznym”. Premiera dzisiaj po 21-ej.
Po reportażu rozmowa z gośćmi Fonosfery Marzanną Kuszyńska przewodniczącą Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” TPD i jej synem Łukaszem oraz z Martą Kęsy i jej córką Zosią na temat współpracy z fotografką Moniką Liberą, a także o 20-letniej działalności Koła.
 

Zobacz także

2024-07-24, godz. 11:45 "Niech pieśni niosą fale" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gdy świat cały jest moim mieszkaniem, kurs niepewny którym płynąć dziś muszę, wskaż mi drogę o dobra gwiazdo, wprost do domu zaprowadź mą duszę. Niech… » więcej 2024-07-23, godz. 00:38 "Pomaganie robi różnicę" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater dzisiejszej opowieści, Jakub Belina – Brzozowski urodził się i wychował w Szczecinie. Planował karierę naukową, ale los zdecydował inaczej. W… » więcej 2024-07-20, godz. 22:11 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Szczecin Łękno, Głębokie i Osowo - to tam w ostatnich odcinkach toczyła się akcja "Szóstki". Audiobook na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego… » więcej 2024-07-18, godz. 09:47 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" - reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej 2024-07-17, godz. 09:57 "Zielone rytmy" - reportaż Karoliny Jaskólskiej W Fonosferze będzie dziś tanecznie. Zaczniemy od tańca irlandzkiego. Tańca, który przybył na Zieloną Wyspę wraz z Celtami. Skoczny, rytmiczny i energiczny… » więcej 2024-07-16, godz. 06:00 „18-tka Szczecinian” – reportaż Małgorzaty Frymus Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie działa w Szczecinie od 24 lat angażując w artystyczne przedsięwzięcia i młodych i starszych. Często występują… » więcej 2024-07-14, godz. 16:36 "Skalpel ’68. Kampania antysemicka w środowisku szczecińskich lekarzy" W poniedziałkowej Fonosferze jak zawsze audiobook, jeszcze przez dwa tygodnie będzie to "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego. 7 grudnia 1967 roku wykoleił… » więcej 2024-07-11, godz. 06:15 "Izba pamięci" - reportaż Anny Kolmer Dzieje ziem Pomorza Zachodniego cechuje zmieniająca się historia panujących, różnorodność wyznaniowa, etnologiczna, kulturalna i społeczna. Szczególnie… » więcej 2024-07-09, godz. 13:21 "Nie ten typ kapelusza" - reportaż Agaty Rokickiej. Tajemnice, dzieła sztuki, skarby. Zagadkowe zaginięcia, żmudne poszukiwania, godziny spędzone w archiwach, czasem spektakularne odkrycia. Niewątpliwie życie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:05 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Stoewer R200 special - takim modelem produkowanego w Szczecinie auta jeździ Ugne Galant, główny bohater serii powieści kryminalnych Przemysława Kowalewskiego. Założycielem… » więcej
12345