FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Dar Młodzieży z podarowanymi mu żaglami z herbem Szczecina. Fot. ze zbiorów rodzinnych
Dar Młodzieży z podarowanymi mu żaglami z herbem Szczecina. Fot. ze zbiorów rodzinnych
Herb Szczecina jest też od początku na bezanmaszcie Daru Młodzieży, poprzedzany na fokmaszcie i grotmaszcie herbami Gdyni i Gdańska. Fot. ze zbiorów rodzinnych
Herb Szczecina jest też od początku na bezanmaszcie Daru Młodzieży, poprzedzany na fokmaszcie i grotmaszcie herbami Gdyni i Gdańska. Fot. ze zbiorów rodzinnych
Dar Młodzieży podczas finału The Tall Ships Races w Szczecinie w 2024 roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dar Młodzieży podczas finału The Tall Ships Races w Szczecinie w 2024 roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Za nami drugi tydzień z Aliną oraz innymi bohaterkami i bohaterami audiobooka, który powstał na podstawie książki "Dziewice, do boju!".
Jej autorka, Monika Szwaja powtarzała, że ma "ponadnormatywną liczbę szajb: oprócz lotniczej, morskiej, operowej, jeszcze końską, górską, psiarską i szantową". Jedną z jej miłości był Dar Młodzieży, owiana legendą szkolna fregata Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Jaki były jej związki z tą jednostką? Jaka jest historia Daru? Naszym gościem będzie Krystyna Pohl - publicystka morska, autorka niezliczonych książek o morzu, ludziach morza i statkach. Posłuchajmy kolejnego, długiego odcinka "Dziewic...", a potem rozmowy o Darze i Monice. Agata Rokicka, zapraszam.
Posłuchaj rozmowy z Krystyną Pohl - publicystką morską, autorką książek. Morskiej tematyce jest wierna od lat. Z wielką pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. W 2022 roku podjęła się napisać rozdział do albumu "Dar Młodzieży. 40 lat" o szczecińskich wątkach w historii tej pięknej fregaty.
 

Zobacz także

2025-11-06, godz. 06:00 "Szyk ze Szczecina" - reportaż Anny Kolmer O sukience z Dany marzyły w latach 70. i 80. ubiegłego wieku niemalże wszystkie kobiety w Szczecinie. Dana w kolorowe bluzki, kwieciste sukienki i eleganckie… » więcej 2025-11-05, godz. 05:49 „Zespół Krąg w nowej odsłonie” – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” od wielu lat popularyzuje muzykę, taniec i pieśni polskiej wsi. 2 lata temu członkowie zespołu postanowili… » więcej 2025-11-04, godz. 14:43 "Ostatni rejs Heweliusza" – reportaż Marka Synowieckiego Już jutro premiera serialu Jana Holoubka „Heweliusz”. Ta wstrząsająca historia wydarzyła się naprawdę. Zanim obejrzysz serial – posłuchaj reportażu… » więcej 2025-11-02, godz. 17:50 "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - audiobook na podstawie powieści Leszka Hermana Rozmowa z Karoliną Ćwiek-Rogalską… W poniedziałkowej Fonosferze kolejny odcinek "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Sedinum to debiutancka powieść Leszka Hermana. Książka ukazała się jesienią… » więcej 2025-10-30, godz. 06:00 "Benici" - audycja Joanny Skoniecznej To jedna z najbardziej zaskakujących historii polskiego kina. Po kilkudziesięciu latach udało się odkryć nieznane losy przedwojennej polskiej gwiazdy Iny… » więcej 2025-10-29, godz. 05:53 "Ciężki kawałek chleba " reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Wszystko ma swój początek i kres" – napisał właściciel piekarni z tradycjami w poście na Facebooku.I to wielu mieszkańców zmartwiło. Kiedyś w Szczecinie… » więcej 2025-10-28, godz. 13:07 "Korytowo na ludowo" – reportaż Anny Kolmer Czy muzyka ludowa może zainteresować młodego człowieka? Może. Szczególnie wtedy, kiedy staje się sposobem na życie. W Korytowie niedaleko Choszczna nauczyciele… » więcej 2025-10-24, godz. 06:00 28. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - audiobook na podstawie powieści Leszka… Prawie 60 tysięcy odwiedzających, setki wystawców, mnóstwo wydarzeń, spotkań, warsztatów i prelekcji - takie były 28. Międzynarodowe Targi Książki w… » więcej 2025-10-23, godz. 06:00 "Wioletowe kruczki" - reportaż Janusza Wilczyńskiego W Fonosferze o książkach i piosenkach z dzieciństwa. Przypomnimy reportaż Janusza Wilczyńskiego "Wioletowe kruczki", którego bohaterką jest kolekcjonerka… » więcej 2025-10-22, godz. 01:32 "Kossakówka w Szczecinie" - reportaż Małgorzaty Frymus Co wspólnego ze Szczecinem ma znany polski malarz Wojciech Kossak? Wszystko wskazuje na to, że przez rok ten artysta mieszkał i tworzył w naszym mieście. Pamiątki… » więcej
12345