FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Co powoduje, że reportażysta interesuje się tematem lub bohaterem? O swoim najnowszym reportażu Katarzyna Wolnik-Sayna napisała tak:
"Od Maćka należy się uczyć pokory, empatii i optymizmu. Poznałam go przez przypadek będąc z wizytą w Domu Pomocy w Choszcznie. Zastanawiałam się, co taki młody chłopak robi w takiej placówce? Maciej jest szalenie otwartą, poukładaną wewnętrznie osobą.
Uległ wypadkowi mając 17 lat i jeździ na wózku. Diagnoza - porażenie czterokończynowe.
Czy chce pani posłuchać tej historii, zagadnął mnie widząc moją ciekawość kiedy siedzieliśmy na ławeczce przed placówką DPS? Nie spodziewałam się, że ta historia się tak potoczy. Czy Państwa poruszy, czy da do myślenia? We mnie zostanie na długo".
Reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Wózek Drzymały" w realizacji akustycznej Wawrzyńca Szwai, w Fonosferze po 19.
"Wózek Drzymały" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Przemysławem Pawelcem
 

Zobacz także

2025-06-19, godz. 06:00 "Ma na imię Adaś" - reportaż Małgorzaty Furgi W Fonosferze dziś o pomocy jakiej potrzebują dzieci chorujące na choroby rzadkie. Przypomnimy reportaż Małgorzaty Furgi "Ma na imię Adaś". To opowieść… » więcej 2025-06-18, godz. 06:00 „Zosia i Kasia córeczki tatusia” – reportaż Małgorzaty Furgi Tata to bardzo ważna postać w życiu każdego dziecka. Powinien być dla swoich dzieci oparciem, wzorem, osobą, która kocha bezwarunkowo. W Polsce wciąż… » więcej 2025-06-17, godz. 07:00 "Ratujemy kościół” reportaż Anny Kolmer Koniewo to wieś położona cztery kilometry na wschód od Wolina. Znajduje się tam XVI wieczny kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Według starych… » więcej 2025-06-15, godz. 18:06 "Sydonia. Słowo się rzekło" - audiobook Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do… » więcej 2025-06-12, godz. 05:15 „Wolontariusze z KociArki” - reportaż Małgorzaty Furgi Magda i Michał to wolontariusze z KociArki. Sześć lat temu stworzyli dom tymczasowy dla bezdomnych kotów. Dzisiaj opiekują się Panem Kotem – seniorem… » więcej 2025-06-11, godz. 07:00 "Szczecinianie" maja 25 lat Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie działa w Szczecinie od 25 lat. Często występują pokazując piękno polskiego stroju ludowego, muzyki, tańca i śpiewu… » więcej 2025-06-10, godz. 11:27 "Niektóre drogi prowadzą na Kulparków" - reportaż Marii Pyż Na jednym z lwowskich skwerów, wśród drzew stoi kamienna tablica. Jest świetnie zachowana. Bez problemu czytamy napis: Dr Roman Zagórski Dyrektor Zakładu… » więcej 2025-06-09, godz. 06:00 "Sydonia. Słowo się rzekło" - audiobook na podstawie powieści Elżbiety Cherezińskiej Przygotowując książkę „Sydonia. Słowo się rzekło” Elżbieta Cherezińska, przestudiowała wiele starych dokumentów, nawet stenogramów przesłuchań… » więcej 2025-06-05, godz. 08:33 "Teneryfa po polsku " - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W Fonosferze będzie dziś letnio i wakacyjnie. Porozmawiamy o tych, którzy zdecydowali się poszukać swojego miejsca na ziemi w ciepłych krajach. Zaczniemy… » więcej 2025-06-04, godz. 06:00 Epiakcja - eksperci przez doświadczenie - reportaż Małgorzaty Furgi Ma na imię Natalia, ma 26 lat i mieszka w małym mieście w województwie zachodniopomorskim. Ma epilepsję lekooporną, czyli taki rodzaj trudny do leczenia… » więcej
12345