Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com
Społeczeństwo w Polsce (ale i na świecie) starzeje się. W ciągu ostatnich 25 lat w naszym kraju przybyło 3,5 mln osób w wieku powyżej 60 lat. Według prognoz liczba ludności w Polsce ma spadać, natomiast odsetek osób starszych będzie nadal rósł. W 2050 roku populacja osób po 60. roku życia ma stanowić 40% ogółu ludności w Polsce.

W 2018 roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program pilotażowy, dzięki któremu miały powstać 54 domy opieki medycznej, dające możliwość sprawnego funkcjonowania osób po sześćdziesiątce.

"Ładna starość" - to tytuł reportażu Anny Kolmer, który zrealizowała Aleksandra Mazur-Woroniecka. Przypominamy ten reportaż w Dniu Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi. O tej opiece porozmawiamy z prof. Beatą Bugajską - pedagożką, gerontolożką, dyrektorką Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickej z Beatą Bugajską - pedagożką, gerontolożką, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, dyrektorką Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin, członkinią Rady ds.polityki senioralnej przy Minister ds. Polityki Senioralnej
 

Zobacz także

2026-04-14, godz. 05:46 "W ciemno" - reportaż Pauliny Zaremby i Mateusza Szpilewskiego Spójrz, posłuchaj… Zobacz więcej, niż pozwalają oczy. Poznaj świat, który jest dla niego mapą i jedynym odniesieniem. "W ciemno" to reportaż pokazujący… » więcej 2026-04-13, godz. 10:50 "Widok z kamienicy w lesie" - reportaż Małgorzaty Frymus "Kurort" Przemysława Kowalewskiego walczy o Nagrodę Wielkiego Kalibru 2026r. Do konkursu zgłoszono 167 tytułów. Jurorzy wybrali długą listę 17 powieści… » więcej 2026-04-09, godz. 05:57 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma 3 hektary. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które potem… » więcej 2026-04-08, godz. 08:43 „Wyjątkowy Klub Czytających Rodzin” - reportaż Małgorzaty Furgi W Fonosferze porozmawiamy dziś o czytaniu i Szczecinie. Przypomnimy reportaż Małgorzaty Furgi „Wyjątkowy Klub Czytających Rodzin”. Od 25 lat Fundacja… » więcej 2026-04-07, godz. 15:11 „Proste, na 12 taktów” - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny To takie proste: 12 taktów i trzy funkcje - wszyscy muzycy od tego zaczynają". Nie wszystkim jednak udaje się uchwycić ducha tej muzyki. Czy im się udało?… » więcej 2026-04-05, godz. 18:32 Festiwal Szczecin Jazz 2026 - retransmisja koncertu w Radiu Szczecin W świątecznej Fonosferze retransmisja koncertu, który odbył się w Studiu S-1 Radia Szczecin 11 marca. To jeden z koncertów Festiwalu Szczecin Jazz 2026… » więcej 2026-04-03, godz. 02:25 "Misterium Męki Pańskiej. Gdzie jest Bóg?" Misterium Męki Pańskiej jest jedną z najstarszych form teatralnych w tradycji chrześcijańskiej. Wywodzi się z XII-wiecznych dramatów liturgicznych i ukazuje… » więcej 2026-04-02, godz. 06:38 Motywatorka - reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Dziś, gdy patrzy na swoje dawne zdjęcia, widzi dziewczynę, która uśmiechała się do świata, a w środku czuje się szara i pełna kompleksów. " Maskowanie… » więcej 2026-04-01, godz. 06:00 "Profesor Jowisz" - audycja dokumentalna Agaty Rokickiej Profesor Zbigniew Antoni Kruszewski, politolog, specjalista od polsko-niemieckiej granicy, został nowym Honorowym Obywatelem Szczecina. Tydzień temu zdecydowali… » więcej 2026-03-31, godz. 07:33 "Taka gmina..." - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych "Spekulanci", "obszarnicy", "chcą wzbogacić się za wszelką cenę" - tak, od kilku lat, definiowana jest przez zarząd gminy rodzina Wojciechowski, która w… » więcej
12345