Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Małgorzata Narożna i Patrycja Stawicka, fot. Joanna Skonieczna
Małgorzata Narożna i Patrycja Stawicka, fot. Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Małgorzatą Narożną i Patrycją Stawicką
W Fonosferze, jak zawsze w poniedziałek, rozmowy o literaturze. Porozmawiamy o Fikuśnym Festiwalu Literatury, który już na początku października odbędzie się w Domu Kultury Słowianin w Szczecinie.
O cyklu spotkań i warsztatów dla najmłodszych i nieco starszych czytelników opowiedzą: twórczyni festiwalu Małgorzata Narożna oraz Patrycja Stawicka z DKS.

tutaj znajdziecie program Fikuśnego Festiwalu Literatury

W Fonosferze dziś także kolejny odcinek audiobooka na podstawie powieści Leszka Hermana "Sedinum. Wiadomość z podziemi". To debiutancka powieść Leszka Hermana. Książka ukazała się jesienią 2015 w Wydawnictwie MUZA. W czerwcu 2017 roku Radio Szczecin wyprodukowało audiobook na podstawie tekstu Hermana.

W czerwcu 2025 powieść, która stała się bestsellerem, otrzymała tytuł książki 80-lecia polskiego Szczecina. Plebiscyt zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. "Sedinum. Wiadomość z podziemi" w Radia Szczecin od poniedziałku do piątku, po 11. Audiobooka można też słuchać w poniedziałkowej Fonosferze, po 19.

odcinków audiobooka posłuchasz tutaj
 

Zobacz także

2025-12-02, godz. 11:21 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2025-11-30, godz. 17:21 "Targowiska" - reportaż Joanny Skoniecznej W poniedziałkowej Fonosferze porozmawiamy o różnych pomysłach na polsko-niemieckie spotkania. Będzie zarówno o sprawach codziennych i przyziemnych jak i… » więcej 2025-11-27, godz. 06:15 "Portret Kobiety Rakiety" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny „W życiu nie musisz nikomu niczego udowadniać. O ile wiesz, kim jesteś i do czego jesteś zdolny ... To wystarczy! „ To ulubiony cytat Małgorzaty Serbin… » więcej 2025-11-26, godz. 06:00 „Dzień otwarty w Ośrodku Adopcyjnym” – reportaż Małgorzaty Furgi Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Szczecinie prowadzi wiele działań mających na celu promowanie idei adopcji. Jedną z takich okazji jest… » więcej 2025-11-25, godz. 08:33 "Wąwóz pamięci" reportaż Anny Kolmer Pamięć historyczna i znajomość kart przeszłości własnej rodziny, a szerzej – współobywateli, są fundamentem kształtowania się naszej tożsamości… » więcej 2025-11-23, godz. 20:18 "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - ostatni odcinek audiobooka na podstawie powieści Leszka Hermana W poniedziałkowej Fonosferze finałowy odcinek "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Powieść Leszka Hermana czyta Piotr Grabowski. Jak zakończy się przygoda… » więcej 2025-11-20, godz. 06:00 "Magiczna moc roweru" - reportaż Małgorzaty Furgi i Karoliny Jaskólskiej Marek Rupiński [Rozmowa] W czwartkowej Fonosferze o kolarstwie. Jak zawsze będzie reportaż i rozmowa. Nasze studio odwiedzi dziś wyjątkowy gość - Marek Rupiński. Marek Rupiński… » więcej 2025-11-19, godz. 04:59 " Tu się toczy życie " reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Wrócimy dzisiaj do tej opowieści . Są tacy, którzy lubią żeglować samotnie. Są też tacy, dla których załoga jest najważniejsza. I o nich właśnie… » więcej 2025-11-18, godz. 05:37 "Droga do domu" - reportaż Małgorzaty Furgi W trudnym świecie dorosłych, dzieci przeżywają swoje małe i duże dramaty. Wszyscy deklarują pomoc dzieciom, a w efekcie czasami wyrządzają większą krzywdę… » więcej 2025-11-16, godz. 12:52 Brygida Helbig [Rozmowa] W poniedziałkowej Fonosferze o książkach. Jak zawsze zaczniemy od audiobooka. W Radiu Szczecin cały czas słuchamy powieści Leszka Hermana "Sedinum. Wiadomość… » więcej
56789