Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Sylwią Trojanowską
W poniedziałkowej Fonosferze rozmawiamy o książkach. Tym razem nasze studio odwiedziła Sylwia Trojanowska. Niedawno ukazało się wznowienie jej powieści "Wzgórze Świątecznych Życzeń". Autorka zabiera nas w niej do zasypanego śniegiem Świeradowa-Zdroju.
„Wzgórze Świątecznych Życzeń” to opowieść, która przypomina grudniowe seriale. Jeśli sięgnięcie po tę książkę, to natychmiast poczujecie klimat "Listów do M." lub innych tego typu historii. Wszystko zaczyna się miesiąc przed Wigilią.
O książce i oczekiwaniu na Boże Narodzenie Sylwia Trojanowska opowiadała Joannie Skoniecznej.

W poniedziałkowej Fonosferze słuchaliśmy też audiobooka na podstawie powieści Leszka Hermana "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Odcinki znajdziesz tutaj
 

Zobacz także

2026-03-13, godz. 14:30 Pogodny 2.0 - spotkanie w Studiu S1 Finał Pogodnego 2.0 za nami. W czwartek w Studiu S-1 słuchacze Radia Szczecin mogli spotkać się między innymi z detektywem Pogodnym, autorami i ambasadorami… » więcej 2026-03-12, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - finał w Studiu S1 Radia Szczecin W Fonosferze dziś finałowy odcinek interaktywnego audiobooka "Pogodny 2.0". W programie także relacja ze spotkania ze słuchaczami, które o 17 rozpocznie się… » więcej 2026-03-11, godz. 06:00 "Z powodu wychłodzenia" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych To nie był dobry czas. Zima przełomu 2025/2026 roku zebrała obfite śmiertelne żniwo. Z powodu wychłodzenia zmarło w tym czasie w całej Polsce 51 osób-od… » więcej 2026-03-09, godz. 22:18 "Miłość z portem w tle" - reportaż Marzeny Bakowskiej Inżynier Tadeusz Wenda jest jednym z ojców założycieli Gdyni. To on zdecydował, że tu powstanie pierwszy port II Rzeczypospolitej. Kierował pracami budowlanymi… » więcej 2026-03-09, godz. 06:00 "Animacyjna laurka Kleszczewskich" - reportaż Małgorzaty Frymus Elżbieta Cherezińska [wywiad] W Fonosferze dużo informacji o dynastii Gryfitów. Przypomnimy opowieść o tym jak powstawał animowany film o Bogusławie X. Będzie też spotkanie z pisarką… » więcej 2026-03-07, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - Marek Stelar skorzysta z podpowiedzi Sylwii - słuchaczki Radia Szczecin Sylwia to kolejna słuchaczka Radia Szczecin z której podpowiedzi skorzystają autorzy Pogodnego 2.0. Wcześniej Markowi Stelarowi i Przemysławowi Kowalewskiemu… » więcej 2026-03-05, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - interaktywny audiobook w Radiu Szczecin "Księga Grzechu" - Przemysław Kowalewski Jeśli chcesz mieć wpływ na to jak zakończy się historia detektywa Pogodnego - to koniecznie weź udział w konkursie. Kolejne pytanie na antenie i w konkursowej… » więcej 2026-03-04, godz. 06:00 „Wredna endo” - reportaż Małgorzaty Furgi Marzec na całym świecie jest miesiącem poświęconym budowaniu świadomości na temat endometriozy - choroby przewlekłej, zapalnej i wyniszczającej, która… » więcej 2026-03-03, godz. 00:14 "Gen pamięci" - reportaż Agaty Rokickiej Już od 15 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego… » więcej 2026-03-02, godz. 06:00 "Miniaturzystka" - reportaż Joanny Skoniecznej Izabela Sadowska [WYWIAD] W dzieciństwie czytała bajki w Radiu Szczecin. Po latach stworzyła najbardziej popularny portal czytelniczy w Polsce. Izabela Sadowska założycielka LubimyCzytać.pl… » więcej
12345