Radio SzczecinRadio Szczecin » Fonosfera » Reportaże
grafika Wojciech Ochrymiuk
grafika Wojciech Ochrymiuk
Ewa, Anita, Małgorzata, Agnieszka, Marek, Krzysztof i Piotr - z podpowiedzi tych słuchaczek i słuchaczy skorzystali do tej pory autorzy Pogodnego 2.0. Komu uda się wygrać w tym tygodniu? O tym przekonamy się w piątek rano. Formularz z pytaniami znajdziecie na radioszczecin.pl w zakładce konkursy.
"Pogodny 2.0" to audiobook, którego możecie w Radiu Szczecin słuchać od poniedziałku do piątku po 11. Cała opowieść w Radiu Szczecin także w czwartkowej Fonosferze, po 19.
Historię, wspólnie ze słuchaczami Radia Szczecin, piszą: Przemysław Kowalewski i Marek Stelar.
Do słuchania Pogodnego 2.0 zaprasza Pomorze Zachodnie


Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Magdaleną Parys
Dziennikarka Dagmara Bosch, były szef policji Tchapieski oraz komisarz Kowalski - to dobrze znani bohaterowie powieści Magdaleny Parys. Tym razem wracają w finałowej odsłonie. W środę ukazała się najnowsza powieść autorki - 'Floren" czyli domknięcie tzw. Trylogii Berlińskiej. O Berlinie, powieściach i przewidywaniu przyszłości z Magdaleną Parys rozmawiała Joanna Skonieczna.
Parys to polska pisarka od kilku dekad mieszkająca w Berlinie. Do Niemiec wyjechała z Polski w 1984 roku. Mieszkała w Gdańsku i Szczecinie.
"Floren" zamyka cykl, którego pierwszy - "Magik", został uhonorowany Europejską Nagrodą Literacką i doczekał się przekładów m.in. na język francuski, niemiecki, hiszpański i włoski.
Druga część cyklu - "Książę" - ukazała się w 2020 roku.
 

Zobacz także

2026-07-27, godz. 06:00 "Król tanga" - audiobook Czy trudno śpiewać stare piosenki jak ma się 20 lat? O tym m.in opowie dziś w Fonosferze Kacper Kujawa. To właśnie ten aktor wciela się w postać Tadeusza… » więcej 2026-07-23, godz. 06:00 Książka na lato - rozmowa z Dianą Brzezińską Mroczne kulisy życia influencerów i celebrytów, zdrady, morderstwa i wszystko na sprzedaż – taka jest najnowsza powieść Diany Brzezińskiej "Lśnij". Brzezińska… » więcej 2026-07-22, godz. 06:00 „MIGO – głos dla Odry” – reportaż Małgorzaty Furgi MIGO to nieformalna grupa skupiająca artystki działające na styku sztuki współczesnej, refleksji społecznej i tematów środowiskowych. Grupa inicjuje projekty… » więcej 2026-07-21, godz. 06:00 "Dorosłe życie Ani" - reportaż Małgorzaty Furgi Uwielbia Tomsona i Barona, gra na cymbałkach w Orkiestrze Gamelan i wykonuje niezwykle skomplikowane obrazy złożone z małych diamencików. Ania bohaterka reportażu… » więcej 2026-07-20, godz. 06:00 "Król tanga" - odcinek audiobooka i rozmowa o powojennym Szczecinie Do jakiego Szczecina przyjechali Luna i Tadeusz Millerowie? Jaka atmosfera panowała w mieście w lutym 1946 roku? W poniedziałkowej Fonosferze posłuchamy kolejnego… » więcej 2026-07-16, godz. 06:00 Książki pod patronatem Radia Szczecin - zaprasza Joanna Skonieczna "Filipinki to my!" Marcina Szczygielskiego, "Blask" Marka Stelara, "Latarnia umarłych" Leszka Hermana, "Latawiec" Przemysława Kowalewskiego, "Kocia szajka i… » więcej 2026-07-15, godz. 01:38 "Bat Mom" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Zaczęło się kilkanaście lat temu od nietoperza znalezionego na kołdrze córki, a skończyło na domowym schronisku dla tych pożytecznych ssaków. Przez kilkanaście… » więcej 2026-07-14, godz. 06:00 „Zagrać na patyku i zaśpiewać” – reportaż Małgorzaty Furgi Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie powstał w 2017 roku. Jako placówka niepubliczna poświęca swoją działalność przede wszystkim osobom dorosłym… » więcej 2026-07-13, godz. 06:00 "Król tanga"- spacer śladami bohaterów powieści Kolejny spacer literaci zorganizowany przez Radio Szczecin za nami. Tym razem podróżowaliśmy śladami bohatera powieści Sylwii Trojanowskiej "Król tanga"… » więcej 2026-07-09, godz. 06:00 "Książka na lato" - zaprasza Joanna Skonieczna Coraz chętniej podróżujemy do miejsc znanych z powieści. 55 procent turystów ma już za sobą, albo dopiero rozważa, podróż inspirowaną ulubioną książką… » więcej
12345