Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz

Festiwal Filmowy Berlinale. Fot. Monika Sędzierska [Radio Szczecin/Archiwum]
Festiwal Filmowy Berlinale. Fot. Monika Sędzierska [Radio Szczecin/Archiwum]
W czwartek wieczorem rozpoczyna się w Berlinie 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O Złotego i Srebrne Niedźwiedzie walczy w tym roku 18 filmów.
W sumie na Berlinale pokazanych zostanie ponad 400 produkcji z całego świata. 18 filmów walczy w konkursie głównym.

W tym roku w Berlinie nie brakuje polskich akcentów. W festiwalowym jury pod przewodnictwem Meryl Streep zasiądzie polska reżyserka Małgorzata Szumowska, ubiegłoroczna laureatka Srebrnego Niedźwiedzia za film "Body/Ciało".

W konkursie głównym o Złotego Niedźwiedzia rywalizować będzie obraz "Zjednoczone Stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. Z kolei w konkursie Pokolenie Kplus uczestniczy "Zud" w reżyserii Marty Minorowicz.

Festiwal otworzy najnowszy film braci Coen "Ave, Cezar!", który jest satyrą na Hollywood. Po czerwonym dywanie przejdą m.in. George Clooney, Tilda Swinton i Channing Tatum. 66. edycja Berlinale potrwa do 21 lutego.
Relacja Moniki Sędzierskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty