Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Serre M’Mharry, fot. Piotr Rokicki
Serre M’Mharry, fot. Piotr Rokicki
W najbliższej odsłonie cyklu [3x1], na naszej scenie pojawi się zespół grający muzykę sięgającą swoimi korzeniemi do Afryki Zachodniej. Grupa nazywa się Serre M'Mharry a ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji "Schody do nieba" w Radiu Szczecin. Start po 23.
Wokalistką jest pochodząca z Gwinei M'Mharry Sylla, która śpiewa w języku susu, a muzyka jest inspirowana dźwiękami z jej rodzinnego kraju. Grupa pod tą nazwą działa już od kilku lat, ale od roku, w nowym składzie, muzycy pracują nad obecnym repertuarem. Można powiedzieć, że ich minikoncert w naszym studiu, jest pierwszym krokiem mającym na celu dotarcie do szerszej publiczności. Więcej o sobie powiedzą już w najbliższą środę na naszej antenie.

[3x1] to cykl, w ramach którego prezentujemy lokalne zespoły oraz wokalistów. Raz w miesiącu zapraszamy muzyków na sesję nagraniową do naszego studia koncertowego im. Jana Szyrockiego. Tam zespoły nagrywają "na żywo", ale bez publiczności, trzy utwory.

My to wszystko nagrywamy, a następnie emitujemy w audycji Piotra Rokickiego "Schody do nieba". Z każdej takiej sesji powstaje też wideoklip.
Realizacja: Radio Szczecin

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty