Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Keyon Harrold w filharmonii szczecińskiej na początek festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Keyon Harrold w filharmonii szczecińskiej na początek festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Amerykański trębacz i producent muzyczny Keyon Harrold wystąpił w szczecińskiej filharmonii. Koncert odbył się w środę wieczorem i oficjalnie zainaugurował festiwal Szczecin Jazz.
Artysta ma na swoim koncie nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do filmu "Miles Ahead" oraz współpracę z takimi muzycznymi gwiazdami jak m.in. Jay-Z, Beyoncé czy Rihanna.

Podczas koncertu w filharmonii towarzyszył mu jego zespół oraz szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski. Harrold nie tylko grał na trąbce, ale także śpiewał.

- Naprawdę fajny występ. Muzycy zagrali na światowym poziomie - oceniali szczecinianie, którzy przyszli na koncert. - Pierwszy raz byliśmy na tego typu koncercie i bardzo nam się podobało.

- Wszyscy świetnie się bawili. Powinniśmy zagrać jeszcze raz i to już. Ludzie w Szczecinie świetnie czują jazz. Nie mogę doczekać się kolejnego koncertu - przyznał Keyon Harrold.

Szczecin Jazz potrwa do 12 marca. To druga edycja imprezy. W tym roku na festiwalu wystąpią m.in. kontrabasista, wokalista i kompozytor Bill Salter oraz wokalistka Agnieszka Wilczyńska. Najbliższy koncert odbędzie się w czwartek. W sali kameralnej filharmonii zagra pianista Jan Lundgren z zespołem. Grupa będzie promować swoją najnowszą płytę pt. "Potsdamer Platz". Początek o godz. 20. Wstęp jest biletowany.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.
Amerykański trębacz i producent muzyczny Keyon Harrold wystąpił w szczecińskiej filharmonii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty