Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

"Pyrzyckie Spotkania z Folklorem". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"Pyrzyckie Spotkania z Folklorem". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespoły pieśni i tańca z Kazachstanu, Ukrainy, Polski, Serbii i Turcji zjadą do Pyrzyc. Po raz 38. odbędzie się tam międzynarodowy festiwal "Pyrzyckie Spotkania z Folklorem". Łącznie organizatorzy spodziewają się ponad 450 artystów, z Cleo w roli głównej.
Impreza odbędzie się w dniach od 22 do 24 czerwca. W tym roku hasło przewodnie festiwalu to "Murem za folklorem". - Bowiem mury obronne, okalające nasze miasto, z basztami i bramami, to jeden z najcenniejszych zabytków Pyrzyc - mówi burmistrz Marzena Podzińska. - Stąd właśnie serce festiwalu będzie w tej najpiękniejszej części murów. Będzie więc klimatycznie. Warto przyjechać i warto rozpocząć tegoroczne wakacje w Pyrzycach.

Rafał Roguszka, dyrektor Domu Kultury w Pyrzycach przyznaje, że "Pyrzyckie Spotkania z Folklorem" to niezwykły festiwal. - Będzie 450 artystów, sześć zespołów zagranicznych, 12 z Polski, kilkanaście zespołów z naszego regionu, folklorowa strefa relaksu. Oczywiście cała tradycja i wielość tych najważniejszych projektów w ramach festiwalu jest realizowana - mówi Roguszka.

W festiwal zaangażowane jest niemal całe miasto, bowiem "Pyrzyckie Spotkania z Folklorem" to też wielkie wyzwanie logistyczne. Wstęp na festiwalowe wydarzenia będzie bezpłatny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty