Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Blisko 20 wydarzeń zaplanowano na trzeci "Teatralny Ty-Dzień Dziecka", czyli festiwalowy projekt Teatru Lalek „Pleciuga" dla młodych widzów.
Zaplanowano spotkania, spektakle, warsztaty, wystawy, a przede wszystkim dobrą zabawę. Zaproszono teatry z Islandii, Szwecji, Finlandii i Niemiec. Wszystko w tygodniu poprzedzającym Dzień Dziecka, ale bilety dostępne będą już od piątku od godziny 16 w kasie Pleciugi

Festiwal odbędzie się w dniach pomiędzy 26 maja a 1 czerwca, jak mówi Anna Garlicka, koordynatorka. - Czyli od Dnia Matki do Dnia Dziecka - pragnę podkreślić, jak ważne są te dwie daty. Zapraszamy na bardzo bogaty program, zarówno artystyczny, jak i edukacyjno-animacyjny. To trzy premiery Pleciugi, w tym dwie prapremiery i sześć przedstawień naszych pólnocno-zachodnich sąsiadów - powiedziała Garlicka.

Tegorocznym tematem przewodnim naszego tygodnia są zwierzęta, jak podkreśla Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Pleciugi. - Troska nas - ludzi o ich status quo, o ich obecność wśród nas, a przede wszystkim odpowiedzialność. Dają nam przecież świetne dowody przyjaźni. A my doświadczamy ich wielkiego przywiązania i przede wszystkim zaufania oraz wierności - powiedział Niecikowski.

W Teatrze Lalek "Pleciuga" trwają intensywne przygotowania do premier, próby odbywają się równolegle na trzech scenach
Relacja Małgorzaty Frymus [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty