Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. www.mok.bono.net.pl
Fot. www.mok.bono.net.pl
Fot. www.mok.bono.net.pl
Fot. www.mok.bono.net.pl
SMAK w Myśliborzu w czwartek rozpocznie się po raz 40. To Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty w Myśliborzu, których główną ideą jest poszukiwanie młodych talentów: pisarskich, kompozytorskich i wykonawczych.
Przez ostatnie 40 lat przez SMAK przewinęło się mnóstwo młodych ludzi z całego kraju, wielu z nich to uznani dzisiaj artyści, a laureaci SMAK-u uczestniczą w festiwalach i konkursach piosenki poetyckiej, są aktywni na scenach tzw. poezji śpiewanej - sami tworząc i komponując swoje utwory.

Spotkania to cykl warsztatów i konsultacji z jurorami, próby do występów i koncerty (tu szczegółowy program). Pierwszy z nich w czwartek o 19 w Myśliborskim Ośrodku Kultury. Będzie to recital Zbigniewa Zamachowskiego oraz przyjaciół SMAK-u. W piątek - koncert zespołu jazzowego String Connection z Krzesimirem Dębskim. W sobotę wystąpi Piotr Bukartyk i De Mono.

Laureatami SMAKU są mi.n. Zbigniew Zamachowski, Piotr Rubik czy Piotr Rogucki z zespołu COMA. W tym roku zajęcia z młodymi poprowadzą m.in. Krzesimir Dębski, Elżbieta Adamiak, Rafał Bryndal czy Marek Majewski. Impreza startuje w czwartek i potrwa do soboty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty