Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Wawel. Fot. [Radio Szczecin/Archiwum]
Wawel. Fot. [Radio Szczecin/Archiwum]
Tłumy turystów odwiedzają w niedzielę Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu. W listopadzie cztery rezydencje polskich królów można zwiedzać za darmo.
Chętnych do skorzystania z okazji w Krakowie nie brakuje, a frekwencja jest porównywalna do tej w szczycie sezonu wakacyjnego.

Na Wawelu można za darmo zwiedzić komnaty królewskie, w których znajduje się bezcenny zbiór arrasów oraz skarbiec koronny i zbrojownie. Najcenniejszym eksponatem jest tu Szczerbiec - miecz koronacyjny polskich królów. Darmowe wejściówki można odebrać też na wystawę "Wawel zaginiony" oraz na czasowe ekspozycje. Magdalena Młodawska z Zamku Królewskiego na Wawelu zaznaczyła, że do obejrzenia jest wystawa porcelany miśnieńskiej i specjalny pokaz najnowszego nabytku muzeum - tłoku pieczętnego króla Jana Kazimierza Wazy.

Ze względu na limity konserwatorskie Wawel może zwiedzać ponad trzy tysiące osób dziennie. Przez cały listopad za darmo można zwiedzić także Muzeum Pałacu w Wilanowie, Łazienki Królewskie i Zamek Królewski w Warszawie.
Relacja Pawła Pawlicy (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty