Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

źródło: https://www.goldenglobes.com/
źródło: https://www.goldenglobes.com/
Amerykański komediodramat „Marriage Story” otrzymał najwięcej, bo aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Globów.
Kandydatów do tych nagród ogłoszono w Hollywood. Wśród nominowanych w różnych kategoriach króluje firma Netflix. Polski kandydat do Oscara - Boże Ciało - nominacji do Złotych Globów nie otrzymał.

Tegoroczne nominacje do Złotych Globów pokazują, że firma Netflix wyrosła na głównego gracza na rynku filmowym. Produkcje Netflixa otrzymały 17 nominacji, z czego cztery w głównych kategoriach - za najlepszy dramat i za najlepszą komedię lub musical. Są wśród nich „Marriage story”, „Dwóch papieży”, „Dolemite is my name” oraz „Irlandczyk”, który zdobył pięć nominacji. Tyle samo otrzymał nowy film Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”.

Wśród nominowanych w kategoriach aktorskich są Charlize Theron, Emma Thompson, Leonardo di Caprio, Antonio Banderas i Joaquin Phoenix. O miano najlepszego reżysera będą rywalizować między innymi Martin Scorsese i Quentin Tarantino. W kategorii najlepszy film zagraniczny nominację otrzymały obrazy z Korei Południowej, Hiszpanii, Francji i Chin. „Boże ciało” Jana Komasy nie uzyskało nominacji.

77. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się w Beverly Hills 5 stycznia.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

1234567

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty