Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. IPN
Mat. IPN
Instytut Pamięci Narodowej uruchomi nowy portal internetowy Przystanekhistoria.pl. Portal będzie prezentował m.in. cały dorobek naukowy Instytutu, a także najciekawsze materiały zgromadzone w Archiwum IPN.
Redaktor naczelny portalu Rafał Leśkiewicz wyjaśnia, że na portalu w wersji elektronicznej będzie można znaleźć między innymi wszystkie publikacje Instytutu, w sumie: 400 artykułów popularnonaukowych, tysiąc filmów i blisko 800 publikacji cyfrowych do pobrania za darmo, a także kilkadziesiąt dodatków do gazet.

Rafał Leśkiewicz wyjaśnia, że na portalu będzie można znaleźć też między innymi ważne i ciekawe dokumenty archiwalne oraz zdjęcia. Archiwalia będą połączone z artykułami analizującymi dokumenty, będą też na tym portalu zamieszczone nagrania dźwiękowe oraz duży zbiór fotografii, wykonywanych m.in. przez funkcjonariuszy bezpieki.

Na portalu będzie też można sprawdzić swoją wiedzę historyczną, za pomocą zamieszczonych tam quizów. Informacje zamieszczone na portalu Przystanekhistoria.pl obejmują okres od 1863 do 1990 roku.

Relacja Witolda Banacha (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty