Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. CHAPS
Mat. CHAPS
Ponad stu artystów wystąpi w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba Apostoła.
To w ramach cyklu „Misterium kolędowe” - mówi Szymon Wyrzykowski, dyrektor artystyczny i dyrygent Chóru Akademickiego im. Profesora Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

- Tegoroczną edycję w całości dedykujemy profesorowi Markowi Jasińskiemu w dziesiątą rocznicę jego śmierci. Wystąpi oczywiście chór koncertujący z „Baltic Neopolis Orchestra” wraz z zespołem młodych. Pojawi się też po raz pierwszy „CHAPS International”, nasze nowe dziecko - mówi Wyrzykowski.

Wystąpią również „Collegium Maiorum” i Kapela „Siermięgi”. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki w opracowaniu na chór i orkiestrę, które wymienia sopranistka i solistka chóru, Katarzyna Labuhn.

- „Oj maluśki, maluśki”, „Gdy śliczna Panna” i „Wśród nocnej ciszy”. Niektóre kolędy usłyszymy w całkiem nowej odsłonie, jak choćby „Cicha noc”, czy „A cóż z tą dzieciną”. Słuchacze na pewno znajdą wiele ciepła i wiele wspaniałych wrażeń - mówi Labuhn.

Sobotni koncert zamknie okres kolędowy. Początek wieczoru w szczecińskiej katedrze rozpocznie się o godzinie 20.15. Wstęp bezpłatny.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty