Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Antoni Wit – dyrygent przyjmuje gorące owacje publiczności. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Antoni Wit – dyrygent przyjmuje gorące owacje publiczności. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
125. muzyków na scenie przedstawiło w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie monumentalną "Symfonię alpejską" Ryszarda Straussa.
Utwór stworzony na chwałę idei jego czasów poprowadził jeden z najbardziej szanowanych polskich dyrygentów na całym świecie, Antoni Wit.

- Pierwszy raz zadyrygowałem ten utwór w Szczecinie, a przecież to jest niezwykle ważne dzieło w literaturze niemieckiej, które za czasów ubiegłych lat nie miało okazji być tu wykonywane. Bardzo wymagający utwór dla orkiestry i dlatego bardzo miło mi się przekonać, że zespół jest w świetnej formie - mówi Antoni Wit.

Muzycy olbrzymiej orkiestry nie kryli satysfakcji z pracy z wybitnym dyrygentem. Mówi organista Jakub Stefek.

- Jesteśmy pełni podziwu dla Maestro Antoniego Wita, zwłaszcza dla Jego energii, którą zaraził nas na koncercie. Płynął absolutnie z nami, kształtował muzykę od pierwszej nuty do ostatniej. Prowadził wszystkich bez najmniejszego zawahania, na dodatek bez partytury - mówi Jakub Stefek.

Na program wieczoru złożyła się również Uwertura do opery "Paria" Stanisława Moniuszki, także gorąco oklaskiwana przez wypełnioną do ostatniego miejsca publiczność.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty