Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
To wokalista, muzyk i kompozytor, jeden ze współtwórców szczecińskiej sceny rockowej lat 60. Grając w zespole "MY" wprowadził nietypowy jak dla muzyki bigbitowej instrument - skrzypce. W latach 70. współpracował z Kwartetem Warszawskim, a na terenie Szwecji z muzykami zespołów Czerwono-Czarni, Niebieski-Czarni i ABC. Od blisko 50 lat kieruje zespołem Andy Scamps Orchestra.

Na benefis przyszli fani i przyjaciele artysty, między innymi Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego, muzyk - Ryszard Nazdraczew i wokalistka Kasia Buja.

- Jest to osoba wyjątkowa. Historia szczecińskiej muzyki rozrywkowej i nie tylko. Wykonuje różną muzykę, słyszałem go i w bluesach i w jazzie. - Z Andrzejem to znamy się od początków lat 70. Od czasu do czasu współpracowaliśmy, jak to kiedyś się grało po klubach, domach kultury. Zawsze było pięknie. To jest taki człowiek jak cukierek, jego tylko zjeść, przytulić. Nawet w jego śpiewie wyczuwa się tę słodkość. - Moje pierwsze kroki na scenie to były dzięki temu, że Andrzej dał mi szansę występować. To jest człowiek, który po cichu bardzo ciężko pracuje nad sobą. I takich ludzi należy podziwiać najbardziej - mówią przyjaciele muzyka.

Podczas benefisu odbyła się też premiera książki Andrzeja Szpaka "Muzyczny Szczecin lat 60.", opowiadająca o bogatej kulturze muzycznej naszego miasta.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty